8. srpna 2013 12:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babiš se připravuje na volby. Očekává, že jeho hnutí získá kolem deseti procent

Andrej Babiš na tiskové konferenci politického hnutí Ano.   | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš na tiskové konferenci politického hnutí Ano. | foto: MAFRA - Martin Šula

PRAHA Politické hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše se bude v předčasných volbách ucházet o přízeň voličů, budou-li. Hnutí již zahájilo kampaň a jeho členové se chystají objet regiony. Kdo budou lídři kandidátek, se zatím tvoří. Babiš tak dnes reagoval na poslední dění ve Sněmovně, která poté, co úřednická vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru, míří ke svému rozpuštění.

"Nastal čas, aby došlo k zásadní změně. Všechny parlamentní strany by měly politiku opustit a měli by přijít noví lidé," řekl novinářům Babiš, který chce sám do Sněmovny kandidovat.

Předpokládá, že i když jeho hnutí zatím není příliš známé, mohlo by získat kolem deseti procent hlasů ve sněmovních volbách. "Můžeme předložit jiný druh politiků," dodal podnikatel, který mimo jiné slibuje transparentní financování kampaně.

Česko se připravuje na předčasné volby:

V hnutí se angažují například herec a bývalý velvyslanec Martin Stropnický, bývalá náměstkyně ministra pro místní rozvoj, politička Věra Jourová, novinář Martin Komárek či pedagog Jiří Zlatuška.

Babiš, jehož majetek odhadl časopis Forbes na 40 miliard korun, založil hnutí v roce 2011. Babiš je majitelem zemědělsko-chemického impéria Agrofert a nedávno oznámil nákup společnosti Mafra (vydává deníky Lidové noviny, MF DNES, servery Lidovky.cz nebo iDnes.cz), přední mediální skupiny. Jeho hnutí bylo zaregistrováno loni. Na podzim se bez úspěchu zúčastnilo senátních voleb.

Hnutí uvádí, že chce lepší podmínky pro české firmy a živnostníky, kteří v tuzemsku platí daně. Chce i lepší životní standard pro pracující lidi ve městech či na vesnicích. Jeho cílem je prosperující stát, který zajistí lepší podmínky mladým rodinám, sociálně slabým, dlouhodobě nemocným i důstojný život seniorů.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.