2. listopadu 2013 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babiš: V Česku může za krizi Kalousek. Vše dělal špatně, vše naopak

Miroslav Kalousek může podle miliardáře a nově politika Andereje Babiše za... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek může podle miliardáře a nově politika Andereje Babiše za... | foto: MAFRA - Dan Materna

Jako podnikatelé jsme připraveni na vše, tvrdí Andrej Babiš, šéf hnutí ANO 2011, když představuje plány svého hnutí na povolební spolupráci.

LN: Hnutí ANO 2011 je nevyhraněné, nikdo netuší, co od něho čekat. Program se neustále měnil a z toho se dá vydestilovat cokoli. Program je flexibilní v dobrém slova smyslu, ale stejně tak ve špatném.
My ale teď budeme jednat s našimi partnery a v rámci toho se budeme bavit o programu. KDU nám říká, že máme 80 procent překryv programu a se socany 64 procent. Pro mě je to strašně povrchní debata, všichni bazírují na programu, který se pak beztak neplní, ale to už po volbách nikdo neřeší, ale řeší se to dopředu. Je to hra na schovávanou. V těch základních věcech ten program nezradíme a budeme ho držet. A základních věcí není tolik, které tu nikdo neřešil - rekonstrukce státu a nízké daně. Vezměte si příklad pravice: TOP 09, ODS a VV říkaly, že nenavýší daně - a navýšily. Tečka. Konec hlášení.

LN: Ale ta vláda se potýkala s hospodářskou krizí, s propadem ekonomiky.
Nebyla žádná krize, tady krizi způsobil Kalousek, vůbec tomu nerozumí. Když krachli Lehman Brothers, on vzal rodičovskou, zmrazil důchody, navýšil daně. Všechno špatně, všechno naopak. On zabrzdil spotřebu, on nahnal lidi, že dali úspory do bank, on udělal spotřební daň na pohonné hmoty, takže všichni tankují mimo. On navýšil DPH na potraviny, proto kupují za hranicí. On ani netuší, co jsou finance, a Schwarzenberg papouškuje, jaký je skvělý ministr. On udělal všechno naopak. To jsou kecy, jaká krize? My tu máme krizi 23 let, protože tuto zemi řídí lidi, kteří na to nemají, kterým záleží hlavně na osobním prospěchu. 

LN: Čím si vysvětlujete, že v okolních zemích nehraje tak významnou roli nějaká podnikatelská strana?
Já v téhle společnosti dlouhodobě působím. Mám tu nadaci, znám plno lidí, kteří mě podpořili. Vždycky mi podsouvali, koho jsem si kupoval. Jágra znám od roku ’97, Kvitová hraje 15 let za Agrofert Prostějov, Váňu znám taky dlouho. Já jsem si nikoho nekoupil, ti lidé mě podpořili, protože mě znají. Znají mě jako člověka, který tu něco udělal, a proto mě podpořili. Nikoho jsem si nekupoval, já to nemám zapotřebí. Já to dělám pro sebe? Nedělám to pro sebe.

VOLEBNÍ ROZCESTNÍK SERVERU LIDOVKY.CZ

PRVNÍ ZEMANOVY KOMENTÁŘE K VOLBÁM:

REAKCE VÍTĚZNÝCH STRAN:

KOMENTÁŘE OSOBNOSTÍ LN A SERVERU LIDOVKY.CZ:

JAKÉ KOALICE SE NABÍZÍ?

ÚTOČNÉ POVOLEBNÍ VÝROKY:

RYCHLE A PŘEHLEDNĚ O VOLBÁCH:

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?