Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Babiš v létě asi pracovně navštíví Vietnam a Koreu, na dovolenou se prý nechystá

Andrej Babiš foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA - Premiér Andrej Babiš (ANO) v létě pravděpodobně vyrazí na návštěvu Vietnamu a Jižní Koreje. Cesta by měla podpořit české exportéry, řekl předseda vlády v dnešním rozhovoru pro TN Live. Na dovolenou se naopak v létě nechystá i kvůli tomu, že za loňskou cestu k moři sklidil kritiku.
  14:06

Babiš řekl, že do Vietnamu pravděpodobně vyrazí o vládních prázdninách na začátku srpna. „Přesvědčili mě naši vývozci, že pravděpodobně vykonám návštěvu Vietnamu, kde mám velmi přátelský vztah s bývalým premiérem a stávajícím prezidentem,“ uvedl. Přibližně stomilionová země je podle něj pro české vývozce obrovským trhem. „Ještě zvládneme možná i Koreu,“ dodal.

Premiér Andrej Babiš.
Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Na dovolenou se naopak v létě nechystá. „Nepojedu, abyste mi to zase nevyčítali. Budeme mít celé léto plno práce,“ prohlásil. Dovolenou si možná vezme po říjnových sněmovních volbách. Babiš loni čelil kritice kvůli srpnové cestě na ostrov Kréta. Podle opozice se choval papalášsky, když při koronavirové krizi odletěl, zatímco občany vyzýval, ať tráví dovolenou v Česku. Babiš to vysvětloval tím, že pobyt měl již zaplacený.

Autor: