Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Babiš doporučil Válkovi tlumočníka do češtiny. ‚Takového ministra bych po tiskovce vyrazil‘

Česko

  11:45
Jako speciální terč si při jednání o důvěře vládě vybral expremiér Andrej Babiš ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. „Víte, jak pan ministr Válek vysvětluje, že mu lidé a dokonce už ani novináři nerozumí? To může být proto, že jsem z Brna a používám hantec. Takže možná by bylo dobré, aby pan ministr kromě tlumočníka do znakové řeči měl vedle sebe i tlumočníka do češtiny,“ řekl Babiš.

Samotnému Babišovi přitom jeho odpůrci občas vyčítají, že při svých projevech někdy míchá česká a slovenská slova, protože je ze Slovenska. Také jej kritizují, že někdy nedokončí větu, či přeskočí náhle jinam.

„S panem premiérem Fialou soucítím, protože je na něm vidět, jak skrývá své utrpení, když stojí na tiskovce vedle pana Válka. Pan premiér trpí, že pan Válek něco vysvětluje a nikdo mu nerozumí,“ řekl Babiš.

„Kdybych měl takového ministra, tak ho vyrazím rovnou po tiskovce,“ prohlásil bývalý předseda vlády.

Babiš kritizoval režim pracovní karantény, které chce vláda Petra Fialy zavést pro zaměstnance některých profesi kvůli nakažlivější mutaci koronaviru omikron. „Režim pracovní karantény znamená, že místo do karantény domů půjde zaměstnanec do práce. Takže já nevím, jestli by nebylo lepší tu karanténu rovnou zrušit,“ řekl Babiš.

Hlaste se u zadního vchodu ministerstva...

Připomněl, jak Válek po tiskové konferenci vlády odpovídal novinářům na dotaz, co dělat se zaměstnanci, kteří se odmítnou testovat, a řekl mimo jiné, že takový zaměstnanec může pracovat na vrátnici ministerstva u zadního vchodu, kde se pouštějí auta, kde se nemusí testovat, nebo v podobných typech provozů.

„Takže vážení zaměstnanci, pokud se nechcete testovat, hlaste se u zadního vchodu ministerstva zdravotnictví,“ prohlásil šéf ANO a vyvolal tím smích u některých poslanců.

„Já bych chtěl panu premiérovi hlavně říci, prostřednictvím paní předsedající, ať tam pana ministra Válka nechá, protože takového chaota ani nemusíte komentovat. Ten odvede naši práci sám od sebe,“ řekl bývalý premiér. „Takže takový ministr je pro nás k nezaplacení a těšíme se na spolupráci,“ uvedl Babiš.

Premiér obecně zkritizoval i celou vládu.  „Lidé čekají, že konečně začnete makat, zatím slyšíme jen floskule a vykrucování,“ řekl.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat