Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Babišovo lyžování dráždí dál. Přejeme dobrý sníh, vzkázal mu Fiala

Česko

  13:00
PRAHA - Absence ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše ve sněmovně vyprovokovala dalšího poslance k ostré reakci. Vedle Miroslava Kalouska (TOP 09) tak ministrovu dovolenou na lyžích zkritizoval i Petr Fiala (ODS). Dolní komora parlamentu podle něj nemohla projednávat řadu zákonů.

Petr Fiala a Andrej Babiš foto: Lidovky.cz

Fialovi vadí, že zákonodárci kvůli Babišově nepřítomnosti ukončili jednání sněmovny o dvě hodiny dříve, než bylo původně v plánu. Předsedové klubů TOP 09 a Starostů a ODS si totiž vzali přestávky na poradu svých frakcí. Babiš se ze schůze omluvil z rodinných důvodů, mluvčí jeho partaje však uvedla, že je na dovolené. (více čtěte ZDE)

„Sněmovna nemohla projednávat řadu zákonů, protože Andrej Babiš lyžoval. Možná je to dobře, přijala by vládní nesmysly. Přejeme dobrý sníh!“ vzkázal v pátek Fiala přes sociální síť Twitter. A nebyl to jediný vzkaz směrovaný vicepremiérovi. Už na apríla se k Babišově dovolené vyjádřil. „Myslel jsem, že je to apríl. Ale ministr Babiš je vážně na dovolené. Bývá pryč často, asi zde není potřeba. Řešení: vzít si trvalou dovolenou,“ napsal. Zároveň jej vyzval k návratu z dovolené 

Fialovy jedovaté internetové příspěvky nenechal Babiš bez odezvy. „Chtěl jsem se vrátit, jak žádal Petr Fiala, ale sněmovna si odhlasovala volno, tak radši zůstanu na neplacené dovolené,“ napsal s tím, že zatímco tráví dovolenou se svými dětmi, které podle jeho slov vidí málo a zrovna měly prázdniny, jednala sněmovna v tomto týdnu 25 hodin, přičemž šest a půl hodiny tvořily pauzy.

Tím ale hádka neskončila. Předseda ODS vzápětí Babišovi vyčetl slova o neplacené dovolené. „Děkuji za zprávu Andreji Babišovi, že má v Agrofertu neplacenou dovolenou. Je mi to ale jedno. Jako ministr neplacenou dovolenou mít nemůže,“ obul se do Babiše.

Kalousek vs. Babiš

Spor kvůli ministrově dovolené se rozhořel už uprostřed týdne, kdy před poslanci vystoupil především místopředseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek. Podpořil jej například i Zbyněk Stanjura (ODS). „Já jsem se marně pídil po tom důvodu, čím může být zaneprázdněn první místopředseda vlády, když zasedá Poslanecká sněmovna. Přemítal jsem o nějakých závažných mezinárodněpolitických jednáních, například o karuselech. Ne, on si jel zalyžovat,“ řekl zákonodárcům Kalousek. 

Poslouchat opilého Kalouska? Raději budu s dětmi, prohlásil Babiš

A pokračoval. „Pro nás je to samozřejmě šok vzhledem k tomu, že on i celé jeho hnutí říkalo, že jde do té Sněmovny makat a ne lyžovat,“ dodal. Nato Babiš reagoval slovy: „Radši budu s nimi, než poslouchat ožralého Kalouska,“ reagoval na Twitteru na Kalouskova slova Babiš.“ Šéf poslaneckého klubu TOP 09 to označil za hloupou urážku. 

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...