Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Baník Ostrava 4:1 SK Kladno

Branka: 35. Mičola, 48. Svěrkoš, 52. Zeher, 88. Rajtoral - 80. Klinka. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Mencl. ŽK: Bolf, Rajtoral - Čáp. Diváci: 7213. Poločas: 1:0.

Ostrava: Vašek - Marek, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Mičola (87. Metelka), Bystroň, Lukeš, Otepka (74. Rajtoral) - Svěrkoš, Zeher (90. Tomašák).

Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross (85. Kroupa), Jablonský -Vršajevič (79. Čáp), Szabo, Hochmeister, Cigánek, Krob (46. Brunclík) - Klinka.

Fotbalisté Ostravy porazili Kladno 4:1, ale favorit se se zachraňujícím soupeřem dlouho trápil. Až první gól Mičoly domácí uklidnil a zápas pak dovedli k přesvědčivému vítězství. Nejlepší ligový střelec Václav Svěrkoš rozšířil své střelecké konto o čtrnáctý zásah v sezoně. Na druhou stranu Kladno na Bazalech pouze nebránilo. Když se otevřel prostor, útočilo i v pěti mužích a ostravské fotbalisty vylekalo v několika nebezpečných situacích.

***

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Karel Večeřa (Ostrava): „Gól jsme dali až po krásném centru Lukeše a rozhodl nástup do druhého poločasu, kdy jsme vstřelili dvě slepené branky,“

Jaroslav Šilhavý (Kladno): „Byli jsme ustrašení, bylo tam hodně zkažených přihrávek a korunovali jsme to chybou před prvním inkasovaným gólem.“