Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Baník Ostrava si upevnil třetí místo

OSTRAVA Mladou Boleslav na druhém místě sice už přeskočit nemohli, ale i tak si fotbalisté Baníku Ostrava v dohrávce posledního podzimního kola výrazně vylepšili své postavení.

Po jasném vítězství 3:1 nad Jabloncem odskočili čtvrté Spartě o tři body a na druhé Středočechy už ztrácejí jen bod.

Baník rozhodl už do konce prvního poločasu. Nejlepší hráč na trávníku Václav Svěrkoš připravil první gól Mariu Ličkovi, druhý sám dal a svoji podzimní bilanci rozšířil na sedm branek.

„Podali jsme kompaktní a ucelený výkon. Kluci věděli, co chceme hrát, a dodržovali věci, co jsme si řekli. V okamžiku, kdy jsme dali první branku, tam byla kvalita po všech stránkách,“ liboval si trenér Baníku Karel Večeřa.

Ostravané ve čtyřiasedmdesáté minutě přidali i třetí branku. Ačkoliv v daný okamžik byly na hřišti dva míče, sudí Svěrkošův úprk nepřerušil a po vyražené ráně Zehera míč do prázdné branky vrátil Lička. Hosté pak už jen stačili snížit.

„Prohráli jsme zaslouženě. Domácí byli lepší kombinačně a pohybem, vypracovali si více šancí a příležitostí. Bohužel jsme jim to usnadnili několika chybami, po kterých padly góly,“ kroutil hlavou kouč Jablonce František Komňacký.

Baník Ostrava 3 FK Jablonec 1

Branky: 22. a 74. Lička, 45. Svěrkoš -86. Loučka. Rozhodčí: Adam - Hojsík, Tacina. ŽK: Lafata, Hloušek. Diváci: 6128. Poločas: 2:0.

Ostrava: Buček - Marek, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Rajtoral (56. Wojnar), Galásek, Otepka, Lička - Svěrkoš (87. Lukeš), Střihavka (73. Zeher).

Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Huber, Hamouz - Michálek (46. Hloušek), Eliáš, Loučka, Žofčák - Klapka (46. Valenta) - Lafata.