Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Baník si zvyká na umělý povrch

Česko

OSTRAVA Jedině vstřelený gól uchová fotbalistům Baníku Ostrava šanci na postup do hlavní fáze v odvetě prvního kola Poháru UEFA se Spartakem Moskva, v jehož dresech nastupují i Češi Radoslav Kováč a Martin Jiránek. Úvodní zápas Ostravští na Bazalech prohráli 0:1 a ruský klub bude mít v dnešním duelu vedle lepšího výsledku i výhodu domácího prostředí.

„Šance se po prvním zápase zvětšily ve prospěch Moskvy, ale dá se s tím něco dělat. Soupeř má výhodu, ale není to beznadějné,“ neztrácel naději trenér Karel Večeřa.

Jeho plány znějí prostě: vydržet co nejdéle bez obdržené branky a vstřelit gól. Je však na hráčích, zda je převedou do reality. „Je to jen teorie. Neinkasovat, držet šanci až do závěru. Ideální by bylo, kdybychom dali branku a srovnali a bylo to zcela otevřené,“ přál si Večeřa.

Ačkoliv Ostrava musí v Lužnikách bezpodmínečně alespoň jednou skórovat, Večeřa nechystá hazard v podobě zběsilé ofenzivy. „Pokud bychom brzy inkasovali, všechny trumfy by měl soupeř. To si nemůžeme dovolit. Samozřejmě že musíme hrát dopředu, ale stejně tak musíme být kvalitní vzadu,“ uvedl trenér.

Podle papírových teorií by Baník mohl mít v Lužnikách dva zásadní problémy, umělou trávu čtvrté generace a bránění standardních situací, kterými naposledy rozhodl.

„Žádná speciální příprava na to nebyla,“ sdělil Večeřa. Ani adaptaci na umělý povrch tým nevěnoval větší pozornost. „Zatrénujeme si na ní a uvidíme, jak se obout, jak reagují míče,“ dodal Večeřa. Ruská média i fanoušci Spartaku už soupeře odepsali.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...