Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bank: Dvě malá piva na oslavu i žal

Česko

Ani čtyřiadvacet hodin poté, co Ondřej Bank (30) promarnil ve slalomu šanci na medaili v superkombinaci, nezměnil kritický náhled na pojetí své jízdy. „Zklamání cítím pořád,“ povídal včera pro LN.

* LN Nenapadlo vás přece jen, když jste se v úterý probudil, že skončit na mistrovství světa pátý v superkombinaci zase až tak velký průšvih není?

I v lyžování platí, že úspěch dělí od neúspěchu jen tenká hrana. Jasně, páté místo je super, ale to nic nemění na faktu, že jsem měl po sjezdu skvělou výchozí pozici. Proto beru celkový výsledek jako zklamání, i když se to někomu možná může zdát jako trochu zvláštní.

* LN Po superkombinaci jste prohlašoval, že večer vyrazíte na řízek. Spravil jste si při něm chuť?

My jsme nakonec zašli na pizzu. Před tím jsem ale při večerním slavnostním vyhlášení prožíval svým způsobem zároveň příjemné i nepříjemné pocity. Pak jsme zaskočili do místní hospůdky, kde jsem si dal na oslavu i na žal dvě malá piva. Ocitl jsem se ve zvláštním rozpoložení, které bylo ale spíše smutné.

* LN Váš bratr Tomáš vás před startem slalomu informoval o výpadcích několika velkých soupeřů. Budete chtít slyšet podobné hlášení i před startem nedělního slalomu speciál?

Tak to určitě ne! (směje se) Ono ale není špatné vědět, jak se situace vyvíjí. V pondělí spousta lyžařů, kteří dokáží jet slalom rychle, upadla nebo udělali chybu a vypadli. Proto jsem vsadil na jistotu. Jenže mi to nevyšlo... Potíž tkvěla v tom, že hlavně sjezdaři specialisté jeli rychle. Kombinace je holt někdy zvláštní. Já tuhle situaci znám dobře. Většinou jsem totiž taky po sjezdu útočil spíše zezadu, což je lepší. Jedete uvolněněji, asi i proto, že prakticky už nemáte co ztratit. A já jsem situaci prostě podcenil.

* LN Když jste se rozhodl zvolit opatrnější způsob jízdy, nebleskla vám mezi spletí branek hlavou myšlenka, že byste mohl jet přece jen řekněme odvážněji, a tudíž rychleji?

Tyhle věci jsou strašně ošidné. Každý slalom i kopec, na němž se jede, totiž člověk vnímá úplně jinak. Kolikrát mi přijde, že jedu špatně, a pak se ukáže, že jsem byl docela rychlý. V pondělí jsme měli hodně zvláštní, až nepříjemné podmínky, v kterých se moc často nezávodí. Člověk pak těžko odhadne, jestli má jet na jistotu, anebo by měl zkusit riskantnější jízdu. Zjednodušeně řečeno – vlastně neví, jak jet.

* LN Jak se vám do těla zakusuje únava? Zatím jste v Garmisch Partenkirchenu moc času na odpočinek neměl.

Únavu vnímám, protože předchozí dny byly dost těžké. Několik dnů po sobě závodit ve sjezdu nebo na něj trénovat není jednoduché. Unavení jsou ale i sjezdařští specialisté. Třeba Svindal je na tom možná ještě hůř než já. Program je hodně našlapaný.

* LN Má vůbec smysl, abyste v dané situaci, kdy vás ještě na mistrovství světa čeká obří slalom a slalom, nastoupil do středečního týmového závodu v paralelním slalomu?

Rozhodnu se nejspíš až na poslední chvíli. Je mi jasné, že si taky trochu potřebuji odpočinout; ostatně moc lidí, kteří chtěli objet všechny závody jako já, tady není. Kluci Kitan (Krýzl) a Áda (Zika) jsou na závod připravení, takže jsme se domluvili, že se rozhodneme třeba i podle nasazení. Před obřákem už nemám na přípravu moc času, potřeboval bych ho taky potrénovat, abych ho dostal do nohou. Rozhodování je pro mě dost nepříjemné i proto, že se mi týmový závod docela líbí. Možná i proto, že jsme ho právě tady před rokem při svěťáku vyhráli...

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!