Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bankovi superkombinace jde. Mám na medaili, říká

Česko

BANSKO Jako by začínal být specialistou na závody v superkombinaci.

Na nedávném mistrovství světa v ní Ondřej Bank útočil na medaile.

A po pátém místu skončil šestý na sobotním Světovém poháru v Bansku.

„Určitě si toho cením o něco víc než toho pátého místa na šampionátu, protože to je potvrzení dobré formy po celou sezonu,“ řekl.

Na malý křišťálový glóbus dosáhl za celkový triumf téhle disciplíny Chorvat Ivica Kostelič, jenž nyní obsadil 5. příčku. Z vítězství se v Bulharsku radoval vicemistr světa Christof Innerhofer.

Italský lyžař porazil o jedinou setinu sekundy Němce Felixe Neureuthera, třetí místo obsadil Francouz Thomas Mermillod Blondin.

Bank v super-G udržel šestou pozici z dopoledního slalomu a navázal tak na umístění z lednové superkombinace v Chamonix. V konečném pořadí disciplíny končí se 106 body na sedmém místě. První Kostelič získal 345 bodů.

Bank letos zažil vydařenou sezonu, přesto bylo z jeho hlasu cítit trochu zklamání. „Chtělo by to trochu ještě posunout někam jinam. Je to super být tak vysoko v tak náročné disciplíně, ale vždy to je kousek od bedny. Ta pozice je super, ale měl jsem letos na lepší,“ prohlásil.

Je to tak, už na šampionátu sahal po skvělém sjezdu na medaili, jenže slalom nezvládl. „Jel jsem moc na jistotu,“ čertil se tehdy.

Co mu chybí k posunu mezi absolutní elitu, ví naprosto přesně: jde prý o souhru všech okolností.

„Štěstí, větší jízda na riziko, trochu zapracovat na sjezdu. Všechno dohromady,“ vypočítal. „Já vím, že jsem adept na medaili. Chtěl bych tu bednu jezdit pravidelně a pokoušet se o první místo,“ přiblížil svůj plán na další ročník.

Včera se však s Banskem rozloučil nepovedeným závodem ve slalomu, ve kterém spolu s Filipem Trejbalem a Kryštofem Krýzlem nepostoupili do druhého kola.

Bank se dělil o 36. pozici a ztratil 18 setin nejlepší třicítku. Krýzl skončil 43., Trejbal ještě o dvě místa za ním. Vítězství po dvou letech dosáhl dvojnásobný mistr světa Mario Matt z Rakouska.

***

„Je super být tak vysoko, ale vždy to je kousek od bedny.“

Autor: