2. ledna 2018 14:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vzájemně barevně sladěni. Babiš s manželkou přijeli na novoroční oběd do Lán

Manželé Monika a Andrej Babišovi (vpravo) přijeli do Lán na tradiční novoroční... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manželé Monika a Andrej Babišovi (vpravo) přijeli do Lán na tradiční novoroční... | foto:  Michal Šula, MAFRA

LÁNY/KLADENSKO Premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou dorazili do prezidentského zámku v Lánech na tradiční novoroční oběd předsedy vlády s hlavou státu. Hostí je prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou. Setkání by mělo trvat více než hodinu. Do zámeckého areálu přijeli premiér se ženou v půl druhé odpoledne.

Na úvod návštěvy v Lánech předal Zeman kytici premiérově manželce a Babiš Zemanově. Oba páry působily vzájemně sladěným dojmem: Zeman měl kravatu vínové barvy, zatímco Monika Babišová přišla ve vínových šatech, Babiš měl modrou kravatu a první dáma zvolila modré šaty. Premiér se ženou se také ještě před obědem podepsali do návštěvní knihy lánského zámku, žádný další vzkaz ale nezanechali.

02.ledna 2018 v 13:52, příspěvek archivován: 02.ledna 2018 v 14:14

Pan prezident se svojí paní přivítali v Lánech u příležitosti tradičního novoročního oběda premiéra Andreje Babiše s manželkou Monikou. https://t.co/clF1HK9P58

Přestože se o novoročním obědu premiéra s prezidentem obvykle hovoří jako o společenské události, debatě o politice se patrně jeho účastníci nevyhnou. Babiš příští týden předstoupí před sněmovnu se žádostí o důvěru pro svou jednobarevnou menšinovou vládu, kterou by ale podle vyjádření ostatních sněmovních stran získat neměl. Zeman chce ještě před hlasováním Babiše přímo ve sněmovně podpořit svým vystoupením.

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou (vlevo) se na zámku v Lánech setkal s...

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou (vlevo) se na zámku v Lánech setkal s premiérem Andrejem Babišem a jeho manželkou Monikou.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na twitteru uvedl, že prezidenta s premiérem čeká jako předkrm kachní paštika se žampiony dušenými v portském víně, dále hovězí vývar s játrovými knedlíčky a jako hlavní chod svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem. Jako dezert dostanou zmrzlinový pohár s ovocem.

Základem svátečního menu bývá zpravidla zvěřina nebo tradiční český pokrm. Loni i předloni se v Lánech podávala daňčí svíčková pečeně na smetaně s kynutým nebo karlovarským knedlíkem.

ČTK
J. Čížek 20:44 3.1.2018
Holcman Pane předsedo vlády, je na čase... 13:52 3.1.2018
J. Čížek 6:31 3.1.2018
J. Záhumenský vuittonka musí byť 5:58 3.1.2018

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz