Baroš se rozstřílel i v lize

Fotbalisté Bayernu Mnichov utrpěli doma nejtěžší porážku za posledních 29 let

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

ISTANBUL Turecké obrození Milana Baroše pokračuje. Český útočník Milan Baroš včera korunoval povedený týden a po dvou trefách do sítě Bellinzony v Poháru UEFA zopakoval stejný kousek i v lize na půdě Kocaelisporu. Barošova první trefa z 31. minuty znamenala vyrovnání na 1:1, druhá z 80. minuty pak jeho týmu dala dvoubrankový náskok a nasměrovala jej k výhře 4:1. Galatasarayi patří po čtyřech kolech v tabulce druhé místo.

BERLÍN Pět gólů během sedmatřiceti minut nasázeli fotbalisté Brém na půdě Bayernu Mnichov a uštědřili svému soupeři nejtěžší domácí prohru od března 1979. Ostuda úřadujícího bundesligového mistra mohla být ještě větší, nebýt dvou branek domácího záložníka Borowského, které alespoň zmírnily debakl Bayernu na 2:5. Agentura SID označila výkon Bayernu za katastrofální. Zatímco domácí hráli směrem dopředu bojácně, hosté si postupem času začínali dělat, co chtěli. Nic nezmohly ani stále častější výlety křičícího trenéra Klinsmanna k postranní čáře. „Je to bolestivé, ale znovu se zvedneme,“ reagoval Klinsmann na nečekaný debakl.

O vedení v tabulce přišel Hamburk. Osudnými se mu staly tři branky Wolfsburgu během úvodních 28 minut. I když tým českého kapitána Davida Jarolíma až do konce tlačil, gólově se neprosadil.

O něco více radosti si užil Jan Šimák, který nastoupil proti Karlsruhe v základní sestavě Stuttgartu, vítězný gól svého týmu však sledoval už jen z lavičky. Lépe se vedlo i Herthě Berlín s Jaroslavem Drobným v brance. V Mönchengladbachu si uhlídala po brance Srba Kajčara z 11. minuty těsnou výhru. Stoprocentní výkon předvedl i šéf obrany Bielefeldu Radim Kučera, který se mohl radovat z výhry 2:0 nad Kolínem nad Rýnem. Útočník Martin Fenin nastoupil v základní sestavě Frankfurtu, prohru 0:1 na Schalke se mu odvrátit nepodařilo. MOSKVA V posledních vteřinách zápasu s Permem mohl útočník Jan Koller připravit favorita o třetí místo, ale jeho hlavičku zastavilo břevno a domácím zachránilo těsnou výhru 1:0. Celý zápas odehrál v dresu hostí i záložník Jiří Jarošík.

ŘÍM Stejně jako vedoucí Inter Milán má sedm bodů i druhý Juventus Turín, který zvítězil 1:0 na hřišti Cagliari. V sestavě „Staré dámy“ odehrál celý zápas Pavel Nedvěd, obránce Zdeněk Grygera nebyl na lavičce náhradníků. První body v sezoně získal na třetí pokus AC Milán, který roznesl Lazio Řím 4:1 i s Markem Jankulovským.