Baroš zajistil Lyonu bod, Plašil pomohl k výhře

PAŘÍŽ Český fotbalový útočník Milan Baroš ukončil své téměř čtyřměsíční čekání na branku v dresu Lyonu. V šlágru 19. kola francouzské ligy byl totiž jediným úspěšným střelcem francouzského mistra na hřišti druhého Nancy a jeho třetí branka v sezoně zajistila Lyonu bod za remízu 1:1. Rozdíl mezi oběma celky na špici tabulky zůstává čtyřbodový.

Baroš se dostal na hřiště v 35. minutě, když vystřídal zraněného Govoua, a na hrotu útoku doplnil Benzemu s Ben Arfou. Stejně jako jeho kolegové se dlouho nemohl prosadit přes pozornou obranu Nancy, ovšem deset minut před koncem Ben Arfa odcentroval a český reprezentant se pravačkou nemýlil. V 87. minutě však zaváhala i obrana Lyonu a Ntsayi zařídil dělbu bodů. Barošův reprezentační kolega Jan Koller odehrál za Monako celé utkání, ale mezi střelce se nezapsal a jeho tým prohrál 0:1 v Auxerre.

MADRID Jaroslav Plašil pomohl svým gólem v nedělním zápase španělské ligy k vítězství fotbalistů Osasuny Pamplona 3:1 nad Mallorkou. Ve druhém poločase zakončil český reprezentační záložník kombinační akci, při níž mu přiťukl míč do střelecké pozice Juanfran, a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Plašil potvrdil střeleckou formu, v prosinci se trefil už potřetí.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...