Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Barošovi pokazil premiéru dvěma góly Ronaldo

MANCHESTER Český reprezentační útočník Milan Baroš se při své premiéře v dresu fotbalistů Portsmouthu nedočkal bodového zisku. V utkání 24. kola anglické ligy na hřišti Manchesteru United totiž zářil domácí střelec Cristiano Ronaldo, který dvěma góly během úvodních třinácti minut zařídil domácím výhru 2:0. Manchester se tak díky lepšímu skóre vrátil do čela tabulky před Arsenal.

Baroš, který přišel do Portsmouthu o víkendu na hostování z Lyonu, nastoupil od začátku s kanonýrským číslem 9 na zádech.

Ovšem bylo na něm znát, že se s novými spoluhráči teprve poznává. Více než nepovedenou střelu z patnácté minuty totiž nevyprodukoval a z utkání odstoupil v 78. minutě. Vinu na tom má ale také malá podpora spoluhráčů, kteří se museli soustředit na obranu. Manchester totiž předváděl útočnou smršť, kterou režíroval právě Ronaldo.

Portugalský reprezentant zaznamenal svůj 18. a 19. ligový gól a jednoznačně vévodí tabulce střelců. Navíc má na kontě již 27 branek ze 28 utkání, které v sezoně ve všech soutěžích odehrál.

Z vítězství se naopak radoval český brankář Petr Čech, který vychytaným čistým kontem pomohl londýnské Chelsea k výhře 1:0 nad Readingem. V dresu poražených odehrál posledních deset minut Marek Matějovský.

Soupeř pražské Slavie v Poháru UEFA Tottenham s Radkem Černým v brance uhrál bezbrankovou remízu na hřišti Evertonu.