Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Barrandov: hlavně bavit

Česko

Nová digitální televize vrátí na obrazovku tváře a pořady, které opustila Nova

PRAHA Komerčním televizím Nova a Prima přibude v lednu nový konkurent, všeobecně zaměřená, plnoformátová televize Barrandov.

Ze vznikajících digitálních stanic má největší ambice. Do šesti let chce získat 12 % diváků, tedy víc než polovinu dnešního tržního podílu Primy, zhruba třetinu dnešní sledovanosti Novy. Zaujmout chce přitom i zábavními pořady, jež bývaly kdysi doménou Novy. „Některé z nich bylo škoda opustit, jejich sledovanost bývala vysoká,“ řekl LN programový ředitel Barrandova Přemysl Svora. „Profilujeme se především jako televize zábavná.“

Barrandov tak znovu přivede na obrazovku baviče i programové formáty známé z Novy. Na čtvrteční večery připravila sitkom Ivana Mládka a jeho suity z Čundrcountry show, nazvaný Cyranův ostrov. „Nebudou tam už věci, které byly trochu na závadu zábavě, jako soutěže, průvodní slovo, uvádění hostů. Bude to převážně konverzační humor, nesatirický, nepolitický, narozdíl od paní Bubílkové,“ podotkl Mládek. Také Zuzana Bubílková si pochvaluje, že může dělat čistou zábavu. „Satirou bez přívlastků“ má být její půlhodinová Politická Bubu show, vždy v pátek večer od 21.30, proti Krausovu Uvolněte se, prosím veřejnoprávní ČT1.

Televize Barrandov je podle Bubílkové první štací, kde po ní nechtěli „laskavou“ satiru, která nedráždí. Je ráda, že konečně bude moci glosovat politiku jízlivě. „Ráda bych přitom zkusila být sama sebou,“ chce se oprostit od stylu spjatého s Miloslavem Šimkem. Opustí přitom divadelní podobu pořadu, zařadí rychlé obrazové sestřihy, v týmu má i karikaturistu.

Připomínkou zažitého budou i Silvestry na Barrandově. Hodinové sobotní pásmo scének a hudby má od dubna chodit každý měsíc.

Bubílková ví, že zajímá hlavně diváky nad čtyřicet, zejména ženy. Vítá proto mladou konkurenci. Mezi čerstvými pořady se tak objeví kokoTV, skečový týdeník protagonistů ze série HBO Na stojáka, v čele s Markem Knorem. Nově Barrandov pojme i zpravodajství, byť s tváří Marka Vítka, dříve reportéra Novy. Bude v jedné ze dvou trojic, jež se mají střídat v moderování proudové relace 90 minut, konceptu inspirovaném americkou stanicí Fox News. Půjde vždy ve všední dny od půl šesté do sedmi večer, kromě přehledu zpráv počítá i s diskusemi hostů a s diváky přes e-mail. Barrandov tak chce konkurovat Nově a Primě před jejich zprávami. Za stěžejní považuje také čas mezi 21. a 23. hodinou, tam soustředí většinu původních pořadů. Vlastní výroba zpočátku zaujme asi čtvrtinu celkové vysílací plochy. Vdubnu, kdy se má vypnout analogové vysílání v Praze, ji plánuje navýšit až na 40 procent. „Nejsme hazardéři, abychom všechny investice dali do začátku, kdy nás ještě všichni nemohou naladit,“ uvedl Svora.

Barrandov odstartuje 11. ledna v 11:01, dostupný bude v polovině republiky. Přijímat jej půjde i přes kabel a satelit.

***

Nově na Barrandově

Stanice financovaná Moravia Steel cílí na městské diváky nad 30 let. Zpočátku má vysílat denně od 6.30 do 01.00. Co chystá?

Talk show Jana Saudka

Velmi otevřené rozhovory s jinak uzavřenými hosty (každé pondělí 21.15-22.00)

Profesionálové Sitkom o policejní služebně, mj. s Josefem Poláškem, natáčený podle pořadu slovenské TV Joj (každé úterý 21.15-22.00)

Suďte je

Soudní show s Johnem Bokem, Klárou Slámovou a Radkou Kvačkovou z LN jako soudkyní (každou středu 21.15-22.00)

České filmové pátky

V pátek od 20 a 22 h. to nejlepší z tuzemské kinematografie

Přichystáno je také přes pět set zahraničních filmů i pořady pro děti, třeba Teletubbies.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....