Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bartáka pustili z nemocnice, zamířil přímo do cely

Česko

  12:45aktualizováno  13:09
PRAHA - Lékaři propustili z nemocnice na Bulovce obviněného lékaře Bartáka. Policie ho zřejmě odvezla k dalšímu výslechu.

Jaroslav Barták

Barták je podle lékařů schopen podstoupit vyšetřovací úkony. "V nejbližší možnou chvíli doručíme státnímu zástupci podnět na uvalení vazby," informovala server Lidovky.cz mluvčí policie Andrea Zoulová.

VÍCE K ZADRŽENÍ

Barták z nemocnice putoval na Krajské policejní ředitelství do kongresové ulice v Praze, podle Zoulové bude umístěn v cele předběžného zadržení. Podle zjištění LN bude Bartáka zastupovat advokát František Novotný, vedoucí katedry trestního práva na Policejní akademii.

FRANTIŠEK NOVOTNÝ

František Novotný je dlouholetý pedagog Policejní akademie ČR. Specializuje se predevším na trestní právo a právě Katedru trestního práva na akademii vede. Média v minulosti upozornila na jeho minulost v komunistické policii, která vyvrcholila stáží na Vysoké škole KGB v Moskvě. Vyučoval také u nechvalně známého pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti, který byl vrcholným represivním nástrojem režimu a zasahoval proti opozičním projevům v tehdejší ČSSR.

Za nasazení při potírání nepokojů v srpnu 1969 byl odměněn. "...svoji zásadovost prokázal i v akcích proti narušitelům veřejného pořádku v roce 1969, za což byl odměněn," stojí v jeho spisu.

Policisté zadrželi Bartáka v sobotu na letišti v pražské Ruzyni po jeho návratu z dovolené. Po několika hodinách výslechu ho obvinili ze sedmi trestných činů - znásilnění, sexuálního nátlaku, vydírání, omezování osobní svobody, nebezpečného vyhrožování, ublížení na zdraví a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Těchto skutků se podle policie dopouštěl na svých osobních asistentkách - trestní oznámení na něj podalo šest bývalých asistentek.

Lékař svou vinu odmítá a tvrdí, že ženy byly prostitutky a že jde o spiknutí s cílem ho diskreditovat. Dnes si Barták prostřednictvím SMS zpráv svolal do nemocnice několik novinářů k rozhovoru. Než se mohl s novináři setkat, byl lékaři propuštěn a policie ho převezla.

Autoři: , ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR/SEŘIZOVAČ CNC (28-42.000 Kč) NÁSTUP IHNED!

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 42 000 Kč

Mohlo by vás zajímat