23. října 2019 16:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bartoš: Místopředseda Michálek se značně podílel na úspěchu Pirátů, empatie ale není jeho silnou stránkou

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš při brífinku k jednání sněmovny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš při brífinku k jednání sněmovny. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Místopředseda Pirátů Jakub Michálek se velkou měrou podílel na úspěchu strany, sociální vazby a empatie ale nebyly nikdy jeho silnou stránkou. Novinářům to ve středu řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš v reakci na vnitrostranické obvinění Michálka z nevhodného chování ke členům. Neřekl, zda podpoří návrh na Michálkovo odvolání.

Podotkl také, že vnitrostranické rozepře jsou v každém politickém uskupení a že to není důvod omezovat přístup do veřejného internetového fóra Pirátů.

„Jakub Michálek je ve straně od jejího začátku, náš úspěch ve volbách, úspěch v Poslanecké sněmovně i rostoucí preference jsou velkým dílem jeho zásluha, jeho pracovitosti,“ řekl Bartoš.

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.
Michaela Krausová (vpravo) společně s primátorem Zdeňkem Hřibem.

Připomněl, že Michálek je jedním z pěti členů republikového předsednictva Pirátů. „Jeho silné stránky jsou pracovitost, tvrdost ve vyjednávání, píle. Na druhou stranu sociální vazby nebo empatie nejsou silnou stránkou Jakuba Michálka. Ale předsednictvo je kolektivní orgán a ten mix zvolených lidí se navzájem doplňuje,“ řekl.

„Naše práce ve Sněmovně, úspěch ve volbách do Evropského parlamentu, i úspěchy v komunále svědčí o tom, že ta strana je celkově řízena dobře. Vždy je prostor na zlepšení i na sebereflexi, já do jisté míry i tento členský podnět tak chápu,“ řekl Bartoš. Připomněl, že členové strany budou moci vyjádřit svou spokojenost s vedením na lednovém zasedání celostátního fóra Pirátů v Ostravě.

Bartoš zaznamenal i vyjádření europoslance Mikuláše Peksy, že se vzdá funkce místopředsedy Pirátů, pokud nebude Michálek odvolán. Vnímá to jako gesto a vyjádření toho, že je problém pro Peksu důležitý. Nemyslí si ale, že by případná změna ve vedení Pirátů dva měsíce před volbou nového předsednictva zásadně ovlivnila fungování strany.

Jakub Michálek.

Jakub Michálek.

Předseda Pirátů také vyloučil omezování přístupu do veřejného internetového fóra Pirátů. „Otevřenost je největší devizou, kterou jsme přinesli,“ řekl. „Já si myslím, že i tím dialogem, který ve straně vedeme dlouhodobě, se ta strana vnitřně vyvíjí,“ doplnil.

Diskusi o odvolání Michálka rozpoutala vedoucí personálního odboru strany Jana Koláříková příspěvkem, v němž hovoří o Michálkově arogantním jednání a psychické šikaně podřízených. Michálek novinářům řekl, že nikoho nešikanoval, má ale vysoké nároky na výkon lidí. Rezignovat na funkci místopředsedy Pirátů nehodlá, v lednu se ale o znovuzvolení ucházet již nebude a chce se soustředit na práci předsedy poslaneckého klubu.

ČTK
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

TIP: Mějte přehled o dítěti v autě i bez otáčení
TIP: Mějte přehled o dítěti v autě i bez otáčení

Díky digitální video chůvičce do auta už se nemusíte otáčet směrem k vaší ratolesti a můžete se věnovat bezpečnému řízení.