Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Basketbalistky Brna čeká perný závěr týdne

Česko

BRNO S cílem udržet první místo v tabulce skupiny C Evropské ligy odletěly basketbalistky Gambrinusu Sika Brno včera dopoledne do Polska, kde ve čtvrtek od 17.30 nastoupí k duelu s Gdyní.

V tomto týdnu to však pro české mistryně nebude jediný zápas o první místo; po návratu z Polska totiž zůstanou Brňanky v Praze a v sobotu se na Folimance utkají v šlágru domácí soutěže s rovněž neporaženým konkurentem USK Praha.

„Bude to náročný závěr týdne. Věřím ale, že oba zápasy zvládneme. Jsme kompletní a po vysokém vítězství nad Namurem i v herní pohodě,“ řekl před odletem trenér brněnských basketbalistek Jan Bobrovský. Jeho svěřenky v této sezoně zatím utrpěly pouze jedinou porážku, a to na hřišti obhájce prvenství v Evropské lize Spartaku Moskva.

„Rozhodně na nás nečeká v Polsku snadný soupeř. Gdyně potvrdila své kvality hlavně v prvním vzájemném zápase v Brně, kde jsme rozhodli o vítězství až v poslední čtvrtině. Navíc Gdyně jako jediná porazila v domácím prostředí Spartak. Ten ale ještě nehrál v plné síle,“ dodal Bobrovský.

Svůj tým varoval hlavně před Američankou Holdsclawovou, jež má střelecký průměr 18,4 bodu na utkání. „V Brně jsme měli s jejím bráněním velké potíže. Pokusili jsme se na ni lépe připravit, na první utkání jsme neměli žádné podklady,“ poznamenal trenér.

Gdyně je nejčastějším soupeřem brněnských basketbalistek v Evropské lize. Oba týmy už změřily síly ve dvaceti vzájemných zápasech, posledních sedm vyhrály české mistryně.

První vzájemný duel v této sezoně vyhrály před měsícem Brňanky 85:72. Gdyně naposledy porazila Brno v sezoně 2004/05 ve druhém čtvrtfinále.

Autor: