Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Basketbalistky hrají aspoň o OH

Česko

CHIETI, Itálie České basketbalistky budou mít o víkendu ještě možnost částečně napravit čtvrtfinálový krach na mistrovství Evropy. Po nečekané prohře od Běloruska čekají tým Jana Bobrovského dnes a zítra zápasy o konečné umístění, přičemž pro pátý celek šampionátu bude připraveno zbývající místo v dodatečném kvalifikačním turnaji o postup na olympijské hry. Ten se uskuteční příští rok v červnu.

Pro uchování vidiny startu v Pekingu tedy musí nejprve český celek bezpodmínečně zvítězit dnes, kdy jeho soupeřem bude Belgie nebo Španělsko, a postoupit do rozhodujícího duelu o 5. místo. Sobotní zápas se nakonec uskuteční namísto původně plánovaných 13.30 až v 16.00.

Pořadatelé totiž při tvorbě programu čtvrtfinále opomenuli skutečnost, že včerejší zápas Belgie–Španělsko začal až ve 21.00, a museli prohodit pořadí sobotních duelů tak, aby měl poražený čtvrtfinalista alespoň minimum času k odpočinku. Od 13.30 se dnes utká Francie s poraženým ze zápasu Rusko–Litva.

Machová: Musíme co nejrychleji zapomenout Včerejšek věnovaly české basketbalistky hlavně doléčení psychických šrámů po výpadku s Běloruskem. Hned po snídani se chvíli brouzdaly v moři a po poledni vyrazily do haly na hodinový trénink. Odpoledne a večer už měly na programu volno. V něm věnuje většina basketbalistek čas četbě nebo sledování filmů na DVD.

„Pokusíme se vrátit tým co nejrychleji do pohody. Ale po porážce nebude snadné najít nyní takovou motivaci, aby se vydaly ze všech sil. Samozřejmě páté místo je důležité, ale čeká nás velký úkol,“ řekl kouč Bobrovský. Příklad si chtěl vzít z elánu francouzských basketbalistek, jež měly po porážce od Lotyšska hodinovou přípravu před českým týmem a z většiny hráček se pot řinul proudem. „Musíme najít podobnou motivaci,“ dodal Bobrovský. Očekává, že dnešním soupeřem českého týmu bude Belgie, kterou Češky porazily na závěr osmifinálové skupiny.

„Bude to opět nesmírně těžké utkání. Belgičanky nikdy nedosáhly z pohledu úspěchů tak vysoko jako my. Proto mají větší motivaci. I když naše hráčky přistoupí k zápasu zodpovědně, tak motivace ze strany soupeře je ještě vyšší,“ dodal Bobrovský.

„Musíme na porážku co nejrychleji zapomenout, chceme udělat všechno pro to, abychom v posledních dvou zápasech na šampionátu uspěly,“ dodala kapitánka týmu Hana Machová.

Hodinový trénink českých basketbalistek měl hlavně střelecký charakter.

Bobrovský se osobně věnoval přípravě pivotky Kulichové. Druhá podkošová hráčka Večeřová se naopak během přípravy hodně věnovala protahovacím a relaxačním cvičením.

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat