Basketbalistky prvně prohrály

VASTO Špatná střelba a hodně statická hra se podepsaly na nečekané prohře českých basketbalistek na ME v prvním osmifinálovém utkání skupiny E s Německem 47:54.

Česko – Německo 47:54

Český tým navzdory bojovnosti tápal hlavně v koncovce a nedokázal si poradit s precizní obranou německého týmu. Němky dokonale pokryly obě pivotky Kulichovou a Večeřovou a tím odřízly spolupráci s podkošovými hráčkami. Při kombinačních akcích často ztrácely české basketbalistky míče a nezbývalo jim nic jiného než střílet z větší vzdálenosti. Těmto pokusům ale chyběla přesnost, například Machová z pěti střel ani jednou nebodovala. Navzdory bojovnosti se český tým trápil, působil dost bezradně proti sevřenému a nepropustnému prostoru pod německým košem. Ještě čtyři minuty před koncem byl stav nerozhodný 45:45, ale koncovku zvládly lépe Němky. Dvě minuty před koncem si vypracovaly čtyřbodový náskok a nečekané vítězství si proti zkoprnělému českému týmu už nenechaly vzít.

„Naše střelba byla žalostná. Po celý zápas jsme se nedokázali vypořádat s důraznou obranou soupeřek. Rozhodčí sice nepískali špatně, ale připustili hon na naši nejlepší hráčku Vítečkovou,“ posteskl si trenér Jan Bobrovský.

Nejvíce bodů: Vítečková 15, Veselá 10, Machová 8, Večeřová 5, Uhrová 5 - Fröhlichová 18, Breitreinerová 10, Weberová a Richterová po 8. Poločas: 25:26. Další výsledky osmifinálové skupiny E: Belgie - Turecko 85:63, Lotyšsko - Litva 76:46.