Basketbalistky si smlsly na slabém Turecku

VASTO České basketbalistky porazily ve svém druhém vystoupení na mistrovství Evropy v Itálii bez vážnějších problémů Turecko a se dvěma vítězstvími si už zajistily postup do osmifinálové skupiny.

Česko-Turecko 86:62

Obhájkyně titulu znovu splnily ve skupině A bezezbytku roli favoritek. V závěrečném utkání ve skupině se český tým střetne dnes od 21 hodin s Lotyšskem, které má na kontě rovněž dvě výhry.

Turecký tým bez zraněné opory Yilmazové udržel krok jen tři minuty, když vymazal čtyřbodový náskok soupeřek a vyrovnal na 4:4. Následná šňůra třinácti bodů ale zajistila českému týmu klid a trenér Bobrovský už od první čtvrtiny dával příležitost širšímu kádru.

„Začátek byl z naší strany velmi dobrý, potom nastalo období spokojenosti. Trochu mě mrzí, že hráčky z lavičky tolik nebojují,“ prohlásil trenér Jan Bobrovský.

Nejvíce bodů: Veselá 17, Vítečková 17, Mokrošová 11, Machová 9, Kulichová 8, Večeřová 6 -Vardarliová 20, Horasanová 8, Caglarová a Enginová po 7. Fauly: 18:20. Trestné hody: 14/12 - 17/14. Trojky: 10:4. Poločas: 39:23. Další výsledky ME - sk. A: Lotyšsko - Izrael 77:73. Sk. B: Německo - Belgie 53:61, Litva -Rumunsko 67:50. Sk. C: Rusko - Francie 63:59, Řecko - Itálie 55:65. Sk. D: Chorvatsko - Bělorusko 66:92, Španělsko - Srbsko 79:76.