Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bátora dostal 250 tisíc za odchod z úřadu

Česko

  7:31
PRAHA - Kontroverzní úředník Ladislav Bátora po své rezignaci na funkci zástupce šéfa kabinetu ministra školství loni v říjnu zůstal zaměstnancem úřadu až do konce roku. Díky tomu, že jeho funkci pak vedení zrušilo, odešel z ministerstva s odstupným 250 000 korun, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. Ministr Josef Dobeš (VV) ani Bátora nechtěli deníku informaci o odstupném komentovat.

Ladislav Bátora foto: ČTK

"Pan Bátora zůstal zaměstnancem i po rezignaci. Přijal post poradce. Z organizačních důvodů pak bylo jeho místo zrušeno, a tak měl zákonný nárok na odstupně," sdělil MF DNES Antonín Zelenka z tiskového odboru ministerstva školství s tím, že Bátora ukončil svůj pracovní poměr k 31. prosinci.

PSALI JSME:

Bátora tak na ministerstvu školství působil celkem devět měsíců. Většinou času na zkrácený úvazek.

Bátora, kterého si do úřadu přivedl Dobeš, v minulosti kandidoval za nacionalistickou Národní stranu ve volbách do sněmovny. Proti jeho působení na ministerstvu se ihned zvedla vlna kritiky. Protestovali proti němu neziskové organizace i politici. Kromě jeho napojení na ultrapravicovou scénu se jim nelíbily jeho aktivity v konzervativní iniciativě D.O.S.T.

ČTĚTE TAKÉ:

Když pak Bátora urazil na sociální síti Facebook předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, odmítali ministři této strany chodit na jednání vlády.

Po rezignaci se chce veřejně angažovat

Svoji rezignaci Bátora v říjnu vysvětlil tím, že se chce veřejně angažovat, v čemž mu bránil závazek zdržet se politických prohlášení. Na začátku prosince pak Bátora skončil nejen jako Dobešův poradce, ale i v čele hnutí D.O.S.T. Právo tehdy napsalo, že důvodem rezignace na práci poradce bylo to, že se proti jeho kritice na adresu členů vlády postavil nejen Dobeš, ale i jeho nejbližší spolupracovníci.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!