18. srpna 2011 9:00, aktualizováno 15. 9 19:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bátora? Dva přešlapy, zní z ministerstva

Happening sdružení ProAlt kritizoval Bátorovo působení na ministerstvu školství  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Happening sdružení ProAlt kritizoval Bátorovo působení na ministerstvu školství | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Ministr školství Josef Dobeš se za něj rve jako vzteklý pes, přestože na hlavu Ladislava Bátory padá kritika ze všech stran, vyjma té z Pražského hradu. „Je to možná ten nejefektivnější úředník,“ vysvětloval LN před časem Dobeš. Je Bátora, který proslul kontroverzními výroky, opravdu tak výkonný?

Zaměstnanci ministerstva školství, které LN oslovily, si to nemyslí. "Je to obyčejný úředník, nic převratného," řekl zaměstnanec, který si nepřál být jmenován.

Podle informací LN nepatří šéf personálního odboru Bátora k extrémně vytíženým úředníkům ministerstva a během jeho krátkého působení v čele personálního odboru se mu údajně povedly už dva přešlapy. 

ČTĚTE TAKÉ:

Zaměstnancům detašovaných pracovišť nepřišly v srpnu stravenky. Personální oddělení, které to má na starosti, totiž zapomnělo podepsat jednu fakturu. O měsíc se také zdrželo přijetí právníka, který se má na ministerstvu věnovat operačnímu programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

hofEva Hofrichterová, barBarbora Postránecká

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.