Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bauer zvládl nejlépe i skiatlon

Česko

FALUN, Švédsko Lukáš Bauer je k nezastavení. Lídr Světového poháru v běhu na lyžích vyhrál sobotní skiatlon na 30 kilometrů a udělal další krok k historickému vítězství v celém seriálu.

Český reprezentant uhájil v cílové rovince prvenství před razantně finišujícím Norem Tordem Gjerdalenem, který na Bauera ztratil jen sedm desetin sekundy. Třetí Švéd Södergren zaostal téměř o šest sekund. „Je to super, až jsem z toho sám překvapený,“ neskrýval Bauer spokojenost.

Na úvodní klasickou část se těšil, naopak bruslení se trochu obával. „Na klasice jsem to chtěl roztrhat, ale hodně foukalo, takže jsem od toho upustil. Ale jelo se mi skvěle, až jsem se musel trochu brzdit,“ prohlásil Bauer.

Znovu pochválil práci servismanů, potěšil ho i rychlý čas při přezouvání lyží v polovině závodu. „Najednou nastoupil Södergren. Už jsem si říkal, že není šance. Ale ve sjezdu udělal chybu a já si před cílem řekl, že za to vezmu, co to půjde,“ uvedl vítěz.

Bauer tak navázal na předchozí medailové úspěchy z únorových závodů. V Liberci doběhl druhý a v estonském Otepää rovněž vyhrál.

Svůj náskok v čele průběžného pořadí zvýšil třicetiletý lyžař z Božího Daru už na 408 bodů. Jeho nejbližší pronásledovatel Němec René Sommerfeldt v závěru sobotního závodu neudržel Bauerovo tempo a doběhl pátý.

Do konce sezony zbývá už jen sedm závodů, z toho tři sprinty, takže český běžec má křišťálový glóbus na dosah.

Pokračování na straně 19

Bauer zvládl nejlépe...

Dokončení ze strany 24

Skvělou formu potvrdil Bauer i v nedělní štafetě, kdy společně s Martinem Jakšem, Jiřím Magálem a Martinem Koukalem vybojoval třetí místo.

Vedoucí muž Světového poháru zaběhl na druhém úseku nejrychlejší čas ze všech klasiků. Do závěrečné bruslařské desítky pak vyrážela pohromadě čtveřice běžců, v níž byli Koukal, dva Norové a Němec Tobias Angerer. Norská dvojice ale Koukala těsně před cílem odsunula na třetí místo.

Autor: