Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bauerův soudní spor se odročil

Česko

Omluvy ani náhrady škody se Lukáš Bauer včera nedočkal. První projednávání jeho žaloby na Svaz lyžařů České republiky skončilo bez rozsudku a případ byl odročen na 2. září.

PRAHA Čtyři hodiny trvalo jednání u Městského soudu v Praze, které se týká sporů kolem více než dva roky starých lyžařských závodů Tour de Ski.

Lukáš Bauer tehdy doplatil na dvojí výklad podivných pravidel, a v prestižním seriálu tak přišel o několik výher, a tím pádem i o finanční prémie.

Lyžařský svaz nejprve protestoval, ale nakonec odvolání proti zamítavému verdiktu Mezinárodní lyžařské federace (FIS) stáhl. A právě tenhle moment Bauera rozzlobil a na svaz podal žalobu.

Šance vyhrát prý existovala Zástupci svazu u soudu tvrdili, že nejlepšímu českému lyžaři svůj zámět odvolání stáhnout oznámili, Bauer ale tvrdí opak. „Právník, který svaz ve zmíněné při zastupoval, mně oznámil, že má pocit, jako by vedení svazu chtělo odvolání stáhnout. S tím, že by to byla škoda, protože podle jeho názoru byla velká šance tenhle spor vyhrát. Nikdo na svazu mi to ale nechtěl říct.“ Zástupci svazu naopak argumentovali tím, že na základě posudků a expertíz údajně neměli šanci ve sporu s FIS uspět.

Bauer podal žalobu na ochranu osobnosti, protože kvůli „ukradnutým“ výhrám přišel kromě jiného i o možnost stát se historicky nejpilnějším sběratelem výher v jednom ročníku Světového poháru.

„Docela mě překvapilo, že ony posudky a expertízy svaz nepředložil,“ nechápal Bauer. „Vždyť by to měly být dost důležité dokumenty...“

Soudce Tomáš Novosad nakonec případ odročil s tím, že svaz musí předložit dokumentaci protestů a odvolání, Bauerova strana zase má doložit, že by svaz spor vyhrál, kdyby odvolání nestáhl...

„Pořád si stojím za tím, že se o mě svaz nepostaral,“ komentoval situaci Bauer.

„Dva roky jsem se s nimi snažil domluvit mimosoudně, ale bez sebemenšího výsledku.“

Bauer připomíná, že požadoval omluvu a finanční odškodnění.

„Svaz mně ale nabídl pouze desetinu požadované částky, což byla dost směšná suma. Je mi ale divné, když tvrdí, že nic nezanedbali, proč mi vůbec nějaké peníze chtěli dát?“

Držitel dvou medailí z olympiády ve Vancouveru tvrdí, že když spor vyhraje, přes polovinu peněz, které by získal, věnuje na charitu a sport. „Jde mi ale především o tu omluvu,“ dodal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!