Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Bednář dál řádí a táhne Slavii

ZÁPAS KOLA

LITVÍNOV Nejproduktivnější hráč hokejové extraligy Jaroslav Bednář ze sebe reprezentační neúspěch rychle oklepal. Slávistický útočník ve Švédsku nezářil, v extralize však opět ožil. V Litvínově dal dvě branky a na jednu nahrál.

Litvínov–Slavia 2:5

Do magnetu kola mezi třetím Litvínovem a první Slavií nastoupila obě mužstva bez svých tradičních kapitánů, domácí bez Reichla a hosté bez Beránka. Do utkání vlétli domácí jako uragán, hned v úvodních vteřinách měli dobré šance Jánský a Šlégr, ale na juniora Furcha v brance Pražanů si nepřišli.

Ve čtvrté minutě rozbili Trávníček s Bednářem tvrzené sklo a hra se musela na pár minut přerušit. Poté, co se začalo znovu hrát, bylo na kluzišti pouze jedno mužstvo, a to Slavia. Tlak hostů nakonec zužitkoval kanonýr Bednář.

V sedmé minutě se v přesilové hře po kombinaci trefil do prázdné branky Micka. „Přestože jsme prohráli, musím klukům poděkovat za to, že bojovali. Nezvládli jsme začátek, dostali jsme laciný gól, pak v oslabení ve třech,“ litoval litvínovský kouč Jaroslav Hübl.

Ve 36. minutě se domácí konečně dočkali kýžené branky, když se v přesilové hře trefil Černý. Ale 48 vteřin před koncem druhé třetiny ujížděl sám na Hübla Červenka, kterého nedovoleně zastavil Skuhrovec, a rozhodčí nařídili trestné střílení, které s přehledem proměnil penaltový mág Bednář.

V 50. minutě domácí opět využili přesilovou hru, když se se štěstím trefil bekhendem Kubinčák. To však bylo z jejich strany vše a zbytek duelu patřil Pražanům.

V 57. minutě skóroval Hruška, který 15 vteřin před koncem po fatální Hüblově chybě přidal i svou druhou trefu. „Ke třem bodům nás dovedla produktivita, když jsme využili šance. Poté jsme odolávali tlaku domácích, ale brankář Furch nás podržel,“ pochvaloval si slávistický asistent Jiří Kalous. čtk, giv Branky a nahrávky: 36. J. Černý (Šlégr, Lukeš), 50. Kubinčák (Branda, Skuhrovec) – 4. Bednář (Sloboda, Sklenář), 7. Micka (D. Hruška, Bednář), 40. Bednář z tr. střílení, 57. D. Hruška (Žižka, Červenka), 60. D. Hruška. Rozhodčí: Hodek, Kubeš – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 6405. Třetiny: 0:2, 1:1, 1:2.