24. dubna 2019 15:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Belgický pár obviněný z krádeže diamantů vydali do ČR, hrozí mu osm let vězení

Policisté vyšetřují krádež v Pařížské ulici v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté vyšetřují krádež v Pařížské ulici v Praze | foto: Shutterstock

PRAHA Belgie vydala do Česka muže a ženu, kteří čelí obvinění z krádeže dvou diamantů z obchodu v pražské Pařížské ulici. Dvojice šedesátníků je ve vazbě, oběma hrozí až osm let vězení. Za obdobnou trestnou činnost byli odsouzeni i v Belgii. Na policejním webu o tom ve středu informoval mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Pár, který vystupoval jako zahraniční turisté, ukradl diamanty v hodnotě přes 800 000 korun. Podle policistů vešli pachatelé do prodejny krátce po poledni 23. září 2017 a muž požádal prodavačku, aby mu ukázala vystavené šperky. Předstíral přitom, že chce šperk koupit tak, aby se o tom nedozvěděla jeho partnerka. Když takto strhl pozornost na sebe, žena vstoupila do zázemí obchodu, kde sebrala dva diamanty i s certifikáty. Poté pár z prodejny rychle odešel a letecky odcestoval z Česka.

Policisté zjistili totožnost dvojice po několika dnech a informovali o ní kolegy v ostatních evropských státech. Zajistili také vydání evropského zatýkacího rozkazu. Pár se pak podle Hulana podařilo vypátrat, zadržet a odsoudit v Belgii za jiné krádeže.

„Po vyřčení rozsudku tamní justicí byli oba hledaní (60, 63) přibližně v polovině dubna vydáni k trestnímu stíhání do České republiky. Zde v tuto chvíli čekají na soudní jednání ve vazbě,“ popsal mluvčí.

ČTK