16. srpna 2018 13:53, aktualizováno  14:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bém kupuje vokovickou vilu za 17 milionů. Dříve v ní bydlel jako nájemník za 22 tisíc měsíčně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 42Diskuse
Bémova vokovická vila. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bémova vokovická vila. | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

PRAHA Bývalý pražský primátor Pavel Bém končí s podnájmem. Od svého známého z golfu a spolumajitele firmy Michael Development Zbyňka Kareše totiž kupuje vokovickou vilu, kterou si od něj předtím pronajímal za 22 tisíc měsíčně, informuje deník MF Dnes.

Cena podnájmu vily, podle některých expertů až o polovinu pod tržní hodnotou, byla dlouhodobým terčem kritiky. Bém za vilu o velikosti 4+1, která nabízí soukromí za stěnou zelených keřů, teď podle MF Dnes Bém zaplatí 17 milionů korun.

Pavel Bém

Pavel Bém

Bém podle listu s nákupem vily začal koncem loňského roku. Dle kupní smlouvy měl Karešovi na účet do 22. ledna 2018 zaplatit 3,4 miliony korun, zbytek má poté doplatit do letošního 22. prosince. Bém na dotaz MF Dnes neobjasnil, z jakých zdrojů nákup financuje.

„Cena zmíněné nemovitosti za 17 milionů korun je diskutabilní a záleží na stavu nemovitosti či vybavení,“ řekl MF Dnes ředitel marketingu realitní kanceláře Evropa Pavel Beneš. Doplnil, že cena za metr čtvereční v Praze 6 se pohybuje kolem 95 tisíc korun, tudíž se jednoduchou matematikou dostal na cenu přes 16,5 milionu korun. Zároveň však upozornil, že v dané lokalitě domy stojí průměrně 14 milionů korun.

Lidovky.cz
  • 42Diskuse
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na Lidovky.cz