23. června 2009 12:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bém navrhl odvolat šéfa dopravního podniku, pak si to rozmyslel

primátor Prahy Pavel Bém | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy primátor Prahy Pavel Bém | foto: Tomáš KristLidové noviny

PRAHA Pražský primátor Pavel Bém (ODS) dnes na jednání městské rady předložil návrh na odvolání ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka. Důvodem podle něj bylo to, že dopravní podnik dosud nemá schválený rozpočet. Podle Béma ale Dvořák slíbil, že rozpočet předloží, proto už podle primátora "není třeba přistupovat k personálním změnám".

Primátor hospodaření dopravního podniku již kritizoval na minulém zasedání zastupitelstva. "Dopravní podnik s ohledem na doporučení organizačních, procesních a personálních auditorů a klíčové závěry vyplývající z dvouleté práce tak trochu usnul na vavřínech a dnes místo toho, aby audity dokončil a ušetřil tam, kde má a kde nemá, aby neušetřil, tak místo toho se v některých aspektech začal chovat opět příliš nezodpovědně a velkoryse," uvedl.

Bém také na zastupitelstvu řekl, že se v současné době dokončují vyhodnocení auditů a s velkou pravděpodobností by mohly nastat také personální změny ve vedení společnosti. "Není tajemstvím, že za současnou provozní kondici dopravního podniku je a musí být někdo zodpovědný, pane generální řediteli," dodal tehdy směrem ke Dvořákovi. "Dopravní podnik je dlouhodobě podhodnocen, s dotacemi na provoz nemůže vyjít. Vedení města si ale myslí, že podnik dostává peněz až příliš," řekl dnes ale ČTK opoziční zastupitel Miroslav Poche (ČSSD). "Vedení města dává v posledních letech mnohem více peněz na výstavbu tunelu Blanka a podporu individuální dopravy na úkor dopravy veřejné," dodal.

Vedení města dopravnímu podniku pro letošní rok přidělilo na provoz 7,12 miliardy korun, což je asi o 120 milionů méně než pro rok 2008. Na investice dostal podnik na letošek 1,99 miliardy korun, údajně nejméně za posledních deset let. Dalších téměř 400 milionů korun na investice dostane podnik z evropských fondů, podle opozice mu to ale nebude stačit.

ČTK, Lidové noviny

Pronájem 2+1 Svobodné Dvory
Pronájem 2+1 Svobodné Dvory

Třešňová, Hradec Králové - Svobodné Dvory
10 000 Kč/měsíc