Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bém zmínil policejní šmírování ve své ložnici a doporučil autoerotiku

Pavel Bém na snímku z roku 2010 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Bém na snímku z roku 2010 | foto: Lidové noviny

PRAHA Výsledek je jasný: Rusnokova vláda nedostala důvěru. Konečnému verdiktu však předcházela mnohahodinová debata poslanců, z níž zcela jistě vyčnívá projev Pavla Béma (ODS). Zcela jistě by vyhrál cenu za nejexpresivnější příspěvek dne. Překonal dokonce i Miroslava Kalouska. Samozřejmě mu nahrálo, že David Rath má aktuálně jiné starosti a Lubomír Zaorálek zjevně není v posledních dnech ve formě.

"Nedávným vstupem do druhé poloviny svého života (Bém oslavil padesátku, pozn. red.) jsem se rozhodl možná k hrůze některých z vás, že budu říkat to, co si myslím. A že když pro to budou i objektivní prokazatelná fakta, tak že své myšlenky budu vydávat za pravdu," rozjížděl se pozvolna Bém. Hned vzápětí tajemně naznačil, že hlasování o důvěře a zahájení procesu s Rathem a spol. v ten samý den není náhodné.

Souboj o zbytky svobody

Exprimátor Prahy se také snažil pojmenovat, o co jde na politické scéně v posledních měsících. Nevynechal, jak už bylo zmíněno, soud s Rathem a zmínil také zátah na úřadu vlády. Přitom zkritizoval pasivního Petra Nečase. "Dámy a pánové, já jsem přesvědčen o tom, že když si odpovíme na otázku, co je tedy zásadním zápasem, který dnes v této zemi svádíme, tak že svádíme zápas, který možná řeknete, že to zní příliš teatrálně nebo že je v tom obsaženo příliš mnoho patosu, ale že je zápasem o poslední zbytky nedotknutelnosti našeho soukromí a o poslední zbytky svobody, kterou jsme tak těžce získali po revoluci v roce 1989," vysvětloval zákonodárcům.

K TÉMATU:

K ilustraci svého tvrzení použil příběh, podle kterého policie sledovala jeho dům, protože měla informace, že má být vykradený. Zmizet měly údajně desítky milionů korun ze sklepa (informovala o tom MF DNES, pozn. red.). "GIBS (Generální inspekce bezpečnostních sborů, pozn. red.) tedy tento meziválečný domek s veškerou péčí o jeho exteriér, interiér, obyvatele, sleduje. Do domu se však nikdo nevloupá, z odposlechů nic nevyplyne, nepodaří se získat důkazy o existenci peněz, GIBS ani ÚOOZ (Útvar na odhalování organizovaného zločinu, pozn. red.) se k celému případu nevyjádří," popisoval Bém.

Při modrém ptáku...

"Daleko důležitější je pro mě skutečnost, že na základě takto neuvěřitelné, vykonstruované, absurdní spekulace, za kterou by se nemusel stydět, kurva fix při mém modrém ptáku - nezlobte se, já tady nepoužívám sprostá slova, já cituji klasika..., že sdělovací prostředky přicházejí a říkají, politik přece musí být připraven na omezení soukromí," postěžoval si na novináře v duchu prezidenta Zemana.

Pavel Bém
Zleva Zbyněk Stanjura, Martin Říman a Pavel Bém na kongresu ODS.
Bém předává šperk v podobě korunovačních klenotů prezidentovi Václavu Klausovi.
Pavel Bém na tiskové konferenci k tunelu Blanka

A pak začal líčit, čeho všeho mohli být detektivové, kteří sledovali jeho dům, svědky. "Ani mně nevadí, že s kamerami, umístěnými v požárních hlásičích se dívají na mé padesátiletým sportováním vycvičené svalnaté tělo (smích, potlesk), když se jdu po ránu sprchovat do koupelny. Ani se nebudu stydět za to, když při pojídání hamburgerů a popíjení gambáčů v pozdních nočních hodinách unavení investigátoři v nedalekém vanu sedící budou komentovat moje sexuální výkony po třicetiletém manželství. Konec konců, vždyť ani oni nemají jednoduchou práci přece. A tak si mohou také užít trochu toho sexu ve městě v přímém přenosu. (smích, potlesk)," bavil Bém unavené poslance.

Doporučil bych jim autoerotiku

A navrch přidal radu lékaře: "Víte, oni před sebou mají dlouhou noc a trocha vzrušení přece neuškodí. Víte, jako lékař se dokonce ani neurazím, když budou komentovat moje mimořádné výkony v oboru autoerotiky. (smích) Jako lékař - počkejte, nesmějte se - jako lékař - psychiatr, já bych jim to doporučil."

A pokračoval: "Že si do toho občas vstoupí s nespokojeným hlasem i moje střevní peristaltika hlasitým komentářem, to chlapci samozřejmě všechno slyší. To mi taky nevadí."

Nakonec však zvážněl, aby poslance upozornil, že zatímco s policejním šmírováním své osoby se smířil, tak detailní sledování jeho blízkých ho rozčílilo. "Že ovšem bdělí a investigativní strážci pořádku komentují při nočních hrátkách bujné poprsí mé ženy, koneckonců je z Dejvic, a že vstupují do intimity partnerského života mých synů, tak to už mně vadí hodně. A za ještě víc perverzní a nebezpečnější fakt považuji skutečnost, že tyto operativní úkony nikdo ve skutečnosti nehlídá, nekontroluje, nesuperviduje, že zvůle našich policejních orgánů a neuvěřitelná benevolence laxnosti, pokrytectví státních zástupců a soudů takové zlo umožní," zkritizoval na závěr práci justice.

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...

Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...