21. února 2015 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bémova klobása i tunel Blanka. Bistro na Václaváku nabízí korupční menu

Tunel Blanka stojí ve stánku 50 korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tunel Blanka stojí ve stánku 50 korun. | foto: Jan BezuchaMAFRA

PRAHA Pizza menu pro držitele opencard za 99 korun či „vytunelovaný“ rohlík bez párku za 50 korun. Speciální korupční menu nabízí stánek s občerstvením na Václavském náměstí. Provozovatel jím upozorňuje na známé kauzy pražské radnice. „Jak je vidět, politická satira umí pořád žít nejen na divadelních prknech,“ reaguje mluvčí magistrátu.

Stánek v horní části náměstí je uzavřený, speciální nabídka však kolemjdoucího „bouchne do očí“. Barevné nápisy informují, že za korupční menu zaplatí hladový zákazník 69 korun, bémova klobása pak vyjde na 50 korun. Nabídku připravila společnost „KMotr pizza“.

Stánek na Václavském náměstí.
Stánek na Václavském náměstí nabízí například opencart menu.

Provozovatelem bistra na Václaváku je společnost Pizza company, která v Praze provozuje několik stánků s rychlým občerstvením, především ve vestibulech metra. Jednatel společnosti Ondřej Novák z firmy Václavské náměstí 56 s.r.o. na prosbu o vyjádření pro server Lidovky.cz nereagoval. Telefonní číslo, které je na stánku uvedeno pro objednávky občerstvení, je po zavolání nedostupné.

Na dokumentech, které na stánku visí v české i anglické verzi, vysvětluje Ondřej Novák realizaci korupční nabídky rychlého občerstvení. Sděluje v něm, že „firma již nebude přehlížet aroganci moci, jejímž prostřednictvím pražská radnice tuneluje naše veřejné finance“. Netypickými názvy pokrmů společnost reaguje na „některé z největších protiprávních kauz, kterých se pražská radnice dopustila a které, jak je v naší zemi zvykem, zůstaly nepotrestány.“

„Nebudeme přehlížet aroganci moci, jejím prostřednictvím pražská ranice...

„Nebudeme přehlížet aroganci moci, jejím prostřednictvím pražská ranice tuneluje naše veřejné finance,“ sděluje firma „KMotr pizza“ na stánku na Václavském náměstí.

Kiosek s nabídkou občerstvení se nachází opodál stánku Pražské informační služby. Magistrát hl. m. Prahy se jím podle mluvčí Petry Hrubé nemíní zabývat. „Pražáci měli a mají smysl pro humor a jak je vidět, politická satira umí pořád žít nejen na divadelních prknech. Lidi se nají i a zároveň i zasmějí, proč ne,“ uvedla Hrubá pro server Lidovky.cz.

Dokument na stánku upozorňuje také na údajně „šikanózní postoj pražské radnice“, který má magistrát zaujímat vůči firmě a jejímu „prostému, lidovému stánku“, o jehož zrušení podle textu usiluje. Text apeluje na kolemjdoucí, aby se při konzumaci občerstvení zamysleli nad kauzami, podle kterých dostali název.

„Městu ani Václavskému náměstí to určitě neuškodí, protože jde o všeobecně známé věci. Řešit je třeba problémy, ne to, že si z nich někdo dělá legraci,“ podotýká mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Michaela Rozšafná, jzlJakub Zelenka
Michaela Rozšafná

Autor

Michaela RozšafnáMichaela.Rozsafna@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz