Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Zásah proti agresivnímu pacientovi v Benešově. Měl u sebe dvě plynové zbraně a dva nože

Česko

  19:01
Útok pacienta, který v pondělních odpoledních hodinách na chirurgické ambulanci nemocnice v Benešově ohrožoval zdravotnický personál, si díky rychlé reakci zdravotníků a profesionálnímu zásahu policistů nevyžádal žádná zranění. Policisté u něj našli dvě plynové zbraně a dva nože. Případ nyní vyšetřují kriminalisté.

Muže do nemocnice přivezla zdravotnická záchranná služba. Na chirurgické ambulanci, kde měl být ošetřen, však z batohu vytáhl nůž a následně i střelnou zbraň a začal zdravotníky ohrožovat.

Zdravotnický personál z ordinace duchapřítomně utekl, útočníka na ambulanci zamkl a krátce před 15. hodinou zavolal na linku 158.

Na místo byly okamžitě vyslány benešovské prvosledové hlídky společně s policisty Obvodního oddělení Benešov. Do nemocnice byla povolána i středočeská zásahová jednotka a Útvar rychlého nasazení (URNA).

Policisté prvosledové hlídky společně s policisty obvodního oddělení nakonec proti ozbrojenému muži zakročili ještě před příjezdem speciálních jednotek.

Útočníka opakovaně vyzvali, aby odložil zbraň a po několikaminutovém vyjednávání proti němu použili taser. Po zadržení u něj našli dvě plynové zbraně a dva nože.

Díky rychlé reakci zdravotnického personálu a následnému zákroku benešovských policistů se incident obešel bez zranění.

„Případ nyní prošetřují kriminalisté, kteří současně zahájili trestní řízení pro trestný čin nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což 63letému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až tříleté odnětí svobody,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policisté zároveň požadují uvalit na muže vazbu. Než soud rozhodne, bude v policejní cele.

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR PLC (45-65.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 65 000 Kč

Mohlo by vás zajímat