Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Zásah proti agresivnímu pacientovi v Benešově. Měl u sebe dvě plynové zbraně a dva nože

Česko

  19:01
Útok pacienta, který v pondělních odpoledních hodinách na chirurgické ambulanci nemocnice v Benešově ohrožoval zdravotnický personál, si díky rychlé reakci zdravotníků a profesionálnímu zásahu policistů nevyžádal žádná zranění. Policisté u něj našli dvě plynové zbraně a dva nože. Případ nyní vyšetřují kriminalisté.

Muže do nemocnice přivezla zdravotnická záchranná služba. Na chirurgické ambulanci, kde měl být ošetřen, však z batohu vytáhl nůž a následně i střelnou zbraň a začal zdravotníky ohrožovat.

Zdravotnický personál z ordinace duchapřítomně utekl, útočníka na ambulanci zamkl a krátce před 15. hodinou zavolal na linku 158.

Na místo byly okamžitě vyslány benešovské prvosledové hlídky společně s policisty Obvodního oddělení Benešov. Do nemocnice byla povolána i středočeská zásahová jednotka a Útvar rychlého nasazení (URNA).

Policisté prvosledové hlídky společně s policisty obvodního oddělení nakonec proti ozbrojenému muži zakročili ještě před příjezdem speciálních jednotek.

Útočníka opakovaně vyzvali, aby odložil zbraň a po několikaminutovém vyjednávání proti němu použili taser. Po zadržení u něj našli dvě plynové zbraně a dva nože.

Díky rychlé reakci zdravotnického personálu a následnému zákroku benešovských policistů se incident obešel bez zranění.

„Případ nyní prošetřují kriminalisté, kteří současně zahájili trestní řízení pro trestný čin nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což 63letému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až tříleté odnětí svobody,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policisté zároveň požadují uvalit na muže vazbu. Než soud rozhodne, bude v policejní cele.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat