Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Kdo to čte, je vůl, stálo v jízdním řádu. Správa železnic hledá viníka

Stanice Benešov u Prahy foto: Profimedia.cz

Neznámý vtipálek upravil odjezdovou tabuli pro stanici Benešov u Prahy. Do oficiální podoby jízdního řádu dostupného na stránkách Správy železnic vložil nový piktogram s vysvětlivkou: Kdo to čte je vůl. Správa železnic kreativní příspěvek následně smazala a nyní hledá viníka.
  10:15

Na odjezdové tabuli se objevila nová značka se sprostou vysvětlivkou, všiml si server zdopravy.cz. Autor vtípku ho přeložil i do dalších dvou jazyků, avšak nepříliš gramaticky správně. Stálo tam: „Kdo to čte, je vůl / whoever reads this is an ox / Wer das liest, ist ein Ochse“.

„Hledáme viníka, abychom z incidentu mohli vyvodit zodpovědnost a podniknout další kroky,“ řekl serveru mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Autor vtipu si ke sprosté vysvětlivce vymyslel i zcela nový piktogram - křížek v kolečku. Částečně připomíná značku pro usměrněný nástup cestujících nebo informaci, že vlak nečeká na přípoje.

„Jde o nežádoucí zásah do vysvětlivek, ke kterému došlo pouze během úprav tabule pro potřeby benešovské stanice,“ vysvětlil Gavenda.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat