Diskuse k článku

Benešová chce připravit podklady pro zrušení vrchních soudů i vrchních státních zastupitelství

Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) chce pro možné zúžení justiční soustavy z nynějších čtyř na tři stupně připravit podklady, rozhodovat o něm ale nebude. Benešová při čtvrtečních sněmovních interpelacích řekla, že verdikt by byl až na novém ministrovi v dalším volebním období.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Apolen 14.5.2019 0:48

Že by Benešová začala krájet salám ?

T. Petr 13.5.2019 21:57

Najdeete naahé ženy vee vašem městě zde : nome.ga/nahe

J. Novák 12.5.2019 5:42

A co císaře pána, Stary, toho také pamatujete? No, já jsem dítě šedesátek, takže komunistické vraždy jsem nezažil, ale justici v 80. letech ano. A justice fungovala tak, jak jí ukládal zákon. Ale chápu vás: Určitě jste byl těžký disident, takže jste byl každou chvíli v kriminále. Jo, když jsem jako student chodil na brigády na šachtu, tak jsem tam potkal poměrně dost muklů. A pamatuji si jednoho, který se mě jako mladého kluka snažil přesvědčit, že on tam je za své názory a protirežimní postoje. Neměl jsem, proč bych mu nevěřil. Až do té doby, než mi jeden z jeho spolumuklů sdělil, že je to jen velký kecálista a že tam sedí za pohlavní zneužití a neplacení alimentů. No, prostě "politickej", jako když vyšije.

R. Stary 11.5.2019 21:31

Mylite se. Narod ty komunisticke vrahy volil. Dostali pres 90% V zavodech se masove podepisovaly petice na podporu techto vrazd. Za komunisticke totality jsme se priblizili k zverstvum nemeckych fasistu. Ja jsem videl , jak se likvidovali politicti vezni v uranovych dolech.

R. Stary 11.5.2019 21:11

Problem je v tom, ze jsem zazil v plne delce komunistickou totalitu. Nebo chcete mi tvrdit, ze za komunisticke totality existovala justice? Ja jsem ty komunisticke vrazdy zazil. Taky jsem zazil, jak pri nich nas narod jasal. To co jsem napsal je prehnane , ale neni to daleko od pravdy.

.

J. Novák 11.5.2019 4:02

A co přesně vám, chlapče, přijde v mém příspěvku naivní? Zkuste místo pokusů o urážky alespoň nějaký argument. Třeba mě přesvědčíte. Sice o tom pochybuji, ale co kdyby náhodou...

J. Novák 11.5.2019 4:00

Muhehe, Můj, zkuste si přečíst Ústavu ČR! Fakt vám ušlo, že ministry jmenuje prezident republiky?

J. Novák 11.5.2019 3:57

Fafejta, a co říkáte na pochody gayů a lesbiček či stávky taxikářů? Já si třeba myslím, že když si někdo chce pořvat na ulici, tak ať si klidně pořve. Důležité je, že to není pod mými okny. To by mě tak trochu s.alo, ať už řve, co chce. Ale to se nestane, protože u nás na vsi jsme i od toho náměstí dost daleko, takže neslyšíme ani řvaní z reproduktorů kolotočářů při pouti. No, prostě pohoda!

J. Novák 11.5.2019 3:53

b?

J. Novák 11.5.2019 3:53

Jo? A proč z toho budete nervózní, Fafejta? Mě třeba partička uřvaných telat někde v centru Prahy nechává naprosto chladným.

J. Novák 11.5.2019 3:51

A jéje! Další, který by rád zavíral za jiné názory, než jaké má on! Hele, váš děda či taťka dělal bachaře k německém koncentráku nebo pak až někde v Jáchymově, co?

J. Novák 11.5.2019 3:50

Buďte klidný, Frank, žilka mi z nějakých uřvaných primitivů rozhodně nepraskne. Když si chtějí pořvat, tak ať si pořvou. Jinak, Frank, co jste krom slov "hovádka, hlupáci, telata a pitomci", kterážto slova zřejmě chápete, z toho, co jsem napsal, nepochopil? A ty vaše kecy o komunistických a "STBáckých" názorech? Nu, snažíte se, ale neřekl bych, že byste zastupoval většinu společnosti, takže jen blábolíte. Ale dám vám ještě šanci: Dáte nějaký odkaz, kde jste přišel na to, že většina společnosti nesdílí stejné názory, jako já? Nebo usuzujete z těch demonstrací? Pokud ano, tak pak nejspíš z demonstrací gayů a lesbiček by bylo možno usuzovat, že většina společnosti jsou gayové a lesbičky, že? Takže, Frank, dejte pozor, aby žilka nepraskla vám, hochu! :))

J. Můj 10.5.2019 12:52

je smutné, že vidíte tak max na dno svého talíře...když trochu zapřemýšlíte, tak si sám dobře zodpovíte, proč benešová, která nemá na místě ministra, co pohledávat, byla právě na ministra spravedlnosti dosazena...zemanem. Z jaké ústavní pozice Zeman dosazuje ministry do demokratické vlády?

J. Můj 10.5.2019 12:48

a?

J. Můj 10.5.2019 12:47

babu co nejrychleji z místa ministryně spravedlnosti zavřít, než způsobí nenávratné škody demokracii...rovnou do

A. Fafejta 10.5.2019 10:59

I tak tady z toho bude mnoho lidí značně nervózních. ;)

A. Novák 10.5.2019 10:40

v pondělí bude na Staroměstském náměstí zase těsno...hlavně na fotkách...:o)

M. Frank 10.5.2019 9:46

Pane Čechu, moje názory opravdu nesdílí většina, protože to by po listopadu byli všichni členové KSČ zbaveni volebního práva a veškerého majetku. Ale na těchto shromážděních potkávám normální, kultivované a slušné lidi, žádnou lůzu, tu bych hledal spíš v řadách voličů KSČ a Okamury. Demonstrace opravdu nic nevyřeší, ale řešení může iniciovat. V tom listopadu se to povedlo docela rychle a až lidem začne docházet, jaké zvěrstvo je babišismus, půjde to taky.

A. Fafejta 10.5.2019 9:11

Nevím na co koukáte, zkuste to vysvětlit.

A. Fafejta 10.5.2019 9:10

To nevím, nikdy jsem v učebně SPD nebyl. ;) Pan Čech si podle mne jen plete princip demokracie se svými konkrétními politickými názory a preferencemi. Princip je takový, že demonstrovat může kdo chce a za co chce, je to nějak limitováno zákonem v tom smyslu, že demonstrace musí být povolená, že není možné demonstrovat za návrat nacismu apod. Ale v žádném (demokraticky přijatém a platném) zákoně není psáno, že není možné požadovat demisi premiéra, prezidenta či ministryně. Ani to, že není možné požadovat uzavření hranic či vystoupení z EU. To vše není zákonem zakázáno a je to tedy povoleno. To je demokracie. Společenské tlaky, kdy můj názor je možné demonstrovat, ale oponentův nikoli, nejsou demokratickým principem.

D. Novák 10.5.2019 9:04

Koukám, že Vy jste si taky vybral svoje.

K. Novák 10.5.2019 8:59

V učebnách SPD se demokracie neučí.

A. Fafejta 10.5.2019 8:37

Plati to i pro Okamuru a demonstrace SPD?

A. Fafejta 10.5.2019 8:33

Stale potrebujete ukazovat na to, ze se Vam demonstrace spojuje se sexualnim ukajenim a stale si neuvedomujete. Co zlute vesty? Jaky je Vas nazor na jejich demonstrace (texy krom toho, ze se tam zvracene sexualne ukajeji)?

A. Fafejta 10.5.2019 8:22

Az prijmete svobodu projevu a pravo shromazdovaci, pak teprve plne pochopite demokracii. Zatim si z ni vybirate jen casti, ktere vyhovuji Vam. Nejste skutecny demokrat.

P. Čech 10.5.2019 8:04

Prosím, neodpovídejte na moje příspěvky. Vaše reakce jsou obecně hloupé a čiší z nich jen nenávist k pořádku a řádu, jakým by měla slout skutečná demokracie. Anarchistické pouliční bojůvky stejně nic nevyřeší, jen otravují slušným lidem život. A ten Kreml skutečně nikomu dnes žádné rozkazy neposílá. To dělá naopak Evropská unie a Brusel.

P. Čech 10.5.2019 8:00

Národ nejásal. Pokud toto tvrdíte, tak jste to nezažil. Jásalo pár zmanipulovaných hlupáků v Praze, v Brně a velkých městech jako nyní. Národ mlčel, také jako nyní. On totiž ten národ má na práci mnohem smysluplnější věci než je vyřvávání po ulicích a mávání stupidními hesly.

J. Můj 10.5.2019 8:00

vláda? která vláda? Kreml pošle nejedlemu vzkaz ten předá rozkaz zemanovi, ten zavolá babiše a ten pověří benešovou....to je dnešní česká demokracie a ústavnost.

P. Čech 10.5.2019 7:56

Ona ta skutečná většina společnosti nedílí názory ani Vaše, ani moje, pane Franku. Jaké konkrétně sdílí názory je možno zjistit jen referendem ke konkrétním věcem. A proto je také tento institut ve skutečně demokratickém státě používán a jeho výsledky jsou obecně závazné. Proč hned taková silná slova o nějakých komunistických a Stbáckých názorech? Komunisté a jejich přisluhovači přece také vyřvávali po ulicích a náměstích tu pto to, tu proti něčemu jinému. Pokud by občané měli obecnou možnost prosadit svou vůli v referendech, nikdo by asi (kromě obecných nemakačenků) po ulicích nevyřvával. Jde zásadně o to, že ty "demonstrace" stejně nikdy nic nevyřeší a nic nezmění. Pouze duševně méněcenní jedinci si tam ukájejí své zvrácené sexuální pudy.Referenda by mnohé vyřešila a také mnohé změnila. A proto se jich politici politických stran a jejich ovčané bojí.

P. Čech 10.5.2019 7:46

Pražští a brněnští pouliční vyřvávači jsou jen trapní. Paní Benešová o ničem rozhodovat nemůže a nebude. O tak závažných věcech rozhoduje vláda a ne jednotlivý ministr. To jen hlupáci, kteří o věci nic nevědí podléhají lenochům z neziskových organizací, jimž se nechce smysluplně pracovat a otravují svým vyřváváním po náměstích slušné lidi.


Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Tyson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...