Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Benešová dala Tykačovi šanci uniknout stíhání za CS Fondy

Česko

  8:39
PRAHA - Ministryně spravedlnosti v demisi Marie Benešová podala k Nejvyššímu soudu stížnost ve prospěch miliardáře Pavla Tykače. Pokud jí soud vyhoví, bude Tykačovo stíhání v kauze vytunelovaných CS Fondů definitivně zastaveno, uvedl deník Právo.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová foto: ČTK

Benešová podle něj argumentuje tím, že vrchní soud, který potvrdil obnovu Tykačova stíhání, rozhodoval, aniž se seznámil s posudky zpochybňujícími svědka proti Tykačovi.

„Mou povinností je to vyhodnotit z hlediska porušení zákona. To jsem učinila. Jaké to má dopady, to už je druhá věc,“ sdělila Právu Benešová. Zároveň odmítla, že by Tykačovi chtěla nějak pomoci. „Pana Tykače osobně vůbec neznám, takže mi na něm rozhodně nijak nezáleží,“ řekla.

ČTĚTE TAKÉ

Z jejího vyjádření také vyplynulo, že je k osudu stížnosti spíše skeptická. „Moc si od toho neslibuji, je to jenom v důsledku právní čistoty, aby bylo zákonu učiněno zadost,“ uvedla.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...