8. ledna 2014 8:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Benešová dala Tykačovi šanci uniknout stíhání za CS Fondy

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministryně spravedlnosti Marie Benešová | foto: ČTK

PRAHA Ministryně spravedlnosti v demisi Marie Benešová podala k Nejvyššímu soudu stížnost ve prospěch miliardáře Pavla Tykače. Pokud jí soud vyhoví, bude Tykačovo stíhání v kauze vytunelovaných CS Fondů definitivně zastaveno, uvedl deník Právo.

Benešová podle něj argumentuje tím, že vrchní soud, který potvrdil obnovu Tykačova stíhání, rozhodoval, aniž se seznámil s posudky zpochybňujícími svědka proti Tykačovi.

„Mou povinností je to vyhodnotit z hlediska porušení zákona. To jsem učinila. Jaké to má dopady, to už je druhá věc,“ sdělila Právu Benešová. Zároveň odmítla, že by Tykačovi chtěla nějak pomoci. „Pana Tykače osobně vůbec neznám, takže mi na něm rozhodně nijak nezáleží,“ řekla.

ČTĚTE TAKÉ

Z jejího vyjádření také vyplynulo, že je k osudu stížnosti spíše skeptická. „Moc si od toho neslibuji, je to jenom v důsledku právní čistoty, aby bylo zákonu učiněno zadost,“ uvedla.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRO SPECIALISTA VÝVOJE

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč