Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Pacient benešovské nemocnice se zabarikádoval na sále a ohrožoval personál střelnou zbraní a nožem

Areál benešovské nemocnice. foto: ČTK

Pacient v benešovské nemocnici ohrožoval personál a zabarikádoval se na sále. K incidentu byli následně přivoláni policisté, kteří muže zpacifikovali. Na pondělním jednání krajského zastupitelstva to řekl radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík.
  16:53aktualizováno  16:57

Pacienta do nemocnice přivezla rychlá záchranná služba a při následném ošetření ohrožoval zaměstnance nemocnice.

 „Zasahovali jsme v benešovské nemocnici proti muži, který po převozu zdravotnickou záchrannou službou při ošetření ohrožoval zdravotnický personál,“ uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Podle Pavlíka se pacient poté zabarikádoval na zákrokovém sálku u chirurgické ambulance. „Už je zpacifikován za pomoci Policie České republiky. Nedošlo k žádnému ohrožení na životě ani zranění,“ dodal radní. Zraněn byl podle něj při zákroku pouze pachatel.

Později policie na Twitteru upřesnila, že pacient ohrožoval zdravotníky nožem a střelnou zbraní. „Muž je již nyní po zákroku prvosledové hlídky v moci PČR. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Zbraně zajištěny,“ dodala.

Autoři: ,

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat