Berdych ve finále prohrál

Českého tenistu na cestě za čtvrtým turnajovým vítězstvím přibrzdilo zraněné koleno

BASTAD Český tenista Tomáš Berdych nedosáhl ve švédském Bastadu na čtvrtý titul v kariéře. Ve finále antukového turnaje v neděli podlehl Španělovi Tommymu Robredovi za 74 minut 4:6 a 1:6.

Berdych se poprvé v této sezoně dostal do finále, ale zápas s Robredem se pro něj nevyvíjel dobře, když si za stavu 3:3 v úvodním setu nechal ošetřovat pravé koleno. Pak už se mu nedařilo na servisu. Celkem pětkrát ztratil podání, a i když se mu povedlo proměnit jeden z pěti brejkbolů, jasné porážce to nezabránilo.

Vítězný Robredo: Měl jsem štěstí...

Robredo tak získal první letošní titul a celkem sedmý v kariéře. V Bastadu triumfoval podruhé, před dvěma lety tam ve finále porazil Rusa Nikolaje Davyděnka.

„Letos jsem nehrál na začátku sezony moc dobře, takže si myslím, že tohle vítězství je důležitější,“ řekl šestadvacetiletý Španěl. „Měl jsem taky trochu štěstí, protože si Tomáš poranil koleno,“ dodal.

Dvaadvacetiletý svěřenec Jaroslava Navrátila tak na podniku s dotací 353.450 eur dopadl stejně jako v roce 2005. Tehdy Berdych rovněž prohrál ve finále, tenkrát s antukovým suverénem Rafaelem Nadalem ze Španělska.

S Robredem se včera Berdych na kurtu potkal počtvrté a bilanci mají nyní vyrovnanou 2:2. Poprvé se svým nedělním soupeřem prohrál před třemi lety v Dubaji; naposledy aktuálně sedmnáctého hráče světa porazil loni na antuce v Monte Carlu.

Odveta za Wimbledon V semifinále se Berdychovi na švédské antuce podařila odveta za Wimbledon, kde ho Verdasco jasně porazil ve třetím kole. Úvod zápasu sice lépe vyšel druhému nasazenému Španělovi, který rychle vedl 4:0 a následně získal úvodní set. Pak se však zápas otočil na českou stranu.

Od druhého setu Berdych ani jednou neztratil podání a nerozhodila ho ani dešťová přeháňka, kvůli níž byl v rozhodující sadě zápas přerušen za stavu 4:1 pro českého tenistu ve chvíli, kdy měl jít na podání.

Po více než hodinové pauze dvaadvacetiletý Čech bez problémů dotáhl utkání do vítězného konce a v Bastadu zopakoval finálovou účast z roku 2005.

Letos se takhle daleko dostal poprvé, zatím bylo jeho maximem semifinále podniku série Masters v Miami.

***

Výsledky - dvouhra semifinále: BERDYCH (4) - Verdasco 2:6, 6:3, 6:2, Robredo (3) - Ferrer (1) 2:6, 6:1, 6:2.. Finále: Robredo - BERDYCH 6:4, 6:1. Čtyřhra - finále: Björkman, Söderling- Brunström, Rojer 6:2, 6:2.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...