Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Detektivové jako nazí. Kvůli chybě firmy přišli o svou chloubu - služební odznaky

Česko

  5:01
PRAHA - Všichni kriminalisté jsou od prvního ledna bez odznaku svého stavu. Firma Tyssa Technology, která měla vyrobit nové, je nedodala včas. Ty staré přestaly po Novém roce platit.

Starý a nový odznak Kriminální policie foto: policie.cz

„Je to nepříjemná záležitost a pro mě i dost citlivá. Stejně tak pro všechny z kriminálky,“ řekl serveru Lidovky.cz náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube. Kriminalistům, kteří od prvního ledna měli fasovat nové služební odznaky, se už omluvil. Ty mají barevnější design a nově je zdobí státní znak s mečem a miskami vah.

Náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube.

„Platnost starých služebních odznaků byla do 31. 12. 2015, k tomuto datu svůj odznak každý kriminalista odevzdal,“ uvedl mluvčí Policejního prezidia David Schön. Pro policii se jedná o nepříjemnou záležitost, neboť odznak kriminalisty přispívá k prestiži útvaru. „Úsek, který to má na starosti, to řeší,“ tvrdí náměstek policejního prezidenta Laube.

Policie má dvacet nových passatů. Nasadí je i mimo dálnice

Na „placky“ si policisté ale ještě chvíli počkají. „Dodání posledních kusů odznaků bude nejpozději do konce ledna a neprodleně je budeme distribuovat všem kriminalistům,“ tvrdí mluvčí prezidia David Schön.

Přitom firma Tyssa Technology podepsala smlouvu, ve které je stanovena lhůta „nejpozději do 30. 11. 2015, a to průběžnými dodávkami“.

Detektivové mají i univerzální odznaky

Kriminalisty však absence odznaků při práci neparalyzuje. „Každý se do té doby bude prokazovat služebním odznakem Policie České republiky. Skutečnost, že nemá odznak kriminalisty, nemá žádný vliv na plnění úkolů,“ upozornil Schön. Služební odznak Policie ČR „fasuje“ každý policista.

Zakázku na detektivní odznaky vypsala policie v červenci a do výběrového řízení se přihlásila pouze firma Tyssa Technology specializující se na výrobu kovových knoflíků. Proč dodávku nestihli, nechtěla firma komentovat. „Nemůžeme se k tomu vyjadřovat. Zavázali jsme se tak smluvně. Obraťte se na Policejní prezidium,“ sdělil pouze předseda představenstva Dušan Soukup.

Starý odznak Kriminální policie.

Nový odznak Kriminální policie.

Policie si od firmy Tyssa Technology objednala celkem 12 tisíc mosazných odznaků za 3 222 140 korun. Zakázka byla vysoutěžena už v červenci.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat