Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po úterní bouřce zůstaly desetitisíce domácností bez proudu, hasiči stále odklízí škody

Praha Úterní bouřka za sebou nechala na řadě míst polámané stromy, větve, poškozené střechy a desetitisíce domácností bez proudu. Potíže byly i v dopravě, problém dlouho zůstával na železniční trati z Brna do Žďáru nad Sázavou mezi Křižanovem a Ostrovem nad Oslavou. Provoz tam byl plně obnoven až večer.

Silný vítr a přívalový déšť zasáhly především Moravu, hasiči a energetici pracovali na odklízení škod od úterního večera.

Bouřka v úterý večer přerušila v síti firmy E.ON dodávky elektřiny pro 70 000 domácností. Do středečního odpoledne energetici téměř všechny poruchy osstranili. „Zbývá posledních několik málo desítek na Zlínsku a jižní Moravě,“ uvedla kolem 15:15 mluvčí E.ON Martina Slavíková.

Následky bouře v Jihomoravském kraji
Hasiči likvidují následky bouře na Olomoucku.

Podle ní poruchy způsobily především stromy a větve, které popadaly na elektrické vedení. Od proudu to odstřihlo obyvatele nejen Zlínského, ale také Jihomoravského kraje a Vysočiny.

Ve Zlínském kraji bouře způsobila problémy s dodávkou elektřiny na Zlínsku, Uherskohradišťsku a Kroměřížsku. Vedle energetiků do terénu vyjížděli i hasiči, kteří měli v kraji nahlášeno kvůli bouřce na 250 událostí. Například na Uherskohradišťsku v Hluku od blesku chytlo pole a v Hradčovicích hořel transformátor.

V Olomouckém kraji bouřky v noci zasáhly především Hranice a okolí na Přerovsku. Krajští hasiči v souvislosti s počasím evidovali do středečního rána zhruba 100 výjezdů.

Na Vysočině po úterní bouřce zůstalo poškozené trakční vedení na trati mezi Křižanovem a Ostrovem nad Oslavou. Opravy skončily až večer, do té doby rychlíky v uvedeném úseku nabíraly až půlhodinové zpoždění a regionální vlaky nahrazovaly autobusy.

Na Vysočině po úterní bouřce zůstalo poškozené trakční vedení na trati mezi Křižanovem a Ostrovem nad Oslavou. Opravy by měly podle Správy železnic skončit kolem 18:00, rychlíky v uvedeném úseku nyní nabírají až půlhodinové zpoždění a regionální vlaky nahrazují autobusy.

Silný vítr zasáhl v úterý i střední Čechy, bouřka region ale nezasáhla. Nicméně kvůli vyvráceným a popadaným stromům měli hasiči dvojnásobný počet výjezdů.

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...