27. srpna 2011 8:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bezdomovci budou mít svoji nemocnici

Bezdomovec. (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezdomovec. (Ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

PRAHA V Praze 8 by měla vzniknout první nemocnice pro lidi bez přístřeší. Projekt azylového domu s ošetřovatelskou službou by měl mít asi osmadvacet lůžek určených například pro doléčení bezdomovců, kteří jsou propuštěni po závažném zákroku z nemocnice. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Podobné zařízení zatím v Česku neexistuje. Pražští radní už dnech schválili převod budovy patřící k penzionu pro důchodce v Ďáblicích na zařízení Centra sociálních služeb.

Nemocnice by měla první pacienty přijmout už v zimě. "Lidé bez přístřeší si tam poleží maximálně čtrnáct dnů, než se dostanou z nejhoršího. V budově bude i ordinace lékaře," řekl listu ředitel Centra sociálních služeb Tomáš Ján. Současně připustil, že je to trošku krok do neznáma.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle něj se sociální pracovníci často setkávají s tím, že zatímco běžného pacienta po závažném zákroku pošle nemocnice domů třeba za deset dnů, bezdomovce ve stejné situaci propustí už za tři dny. Takový člověk však nemá možnost domácího doléčení a odchází přímo na ulici. Ludmila Tomešová z Centra sociálních služeb uvedla, že nejčastějšími kandidáty pro přijetí budou vedle pacientů po závažných operacích i lidé s virózou či angínou a lidé s typickým onemocněním bezdomovců, jimiž jsou bércové vředy.

Pracovníci centra v příštích dnech vypíšou výběrové řízení na rekonstrukci objektu.

ČTK, Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…