Na sociálních sítích vylíčil, že byl policisty pokutován částkou 2500 korun za to, že při jízdě v sedle bicyklu držel mobilní telefon, ačkoliv ho nepoužíval. Upozornil na to server Novinky.cz. Podle dopravního experta Romana Budského, člena platformy VIZE 0, je cyklista řidič nemotorového vozidla se všemi právy a povinnostmi jako každý jiný šofér.
Müller popsal, jak ho zastavila hlídka policistů na nijak zvlášť frekventované silnici v Opavě-Kylešovicích. „Najednou na mě vyjela blikající hlídka Policie ČR. Vůbec jsem netušil, co jsem provedl. Hlídka mě informovala, že jsem držel v ruce na řídítkách telefon. Pouze jsem ho držel v ruce tak, jak jsem vyrazil pomalou jízdou z domu. Policisté uznali, že jsem s ním nic nedělal, i když mi tvrdili, že jsem se snažil ten telefon schovat, což je ale absurdní,“ napsal Müller v příspěvku na Facebooku, který ale později smazal.


















