29. listopadu 2014 15:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bílé Vánoce nás nečekají. Mrznout bude pouze v noci

O letošních Vánocích by mělo sněžit jen minimálně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy O letošních Vánocích by mělo sněžit jen minimálně | foto: MAFRA - Petr Lemberk

Na Vánoce se teploty přes den udrží těsně pod nulou a sněžit bude minimálně. Nejvíce srážek spadne začátkem prosince, vzhledem k teplotě, která dosáhne maximálně tří stupňů Celsia, půjde spíš o déšť. Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí, kterou v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Po nadprůměrně teplém listopadu se podle meteorologů teploty dostanou k hodnotám, které jsou pro tuto roční dobu obvyklé. V prosinci neočekávají výrazné výkyvy teplot, bude spíš sucho. Srážky lze očekávat zejména začátkem prosince.

ČTĚTE TAKÉ:

Průměrné denní teploty budou v prosinci postupně klesat, příští týden by se mohly denní maxima přiblížit čtyřem stupňům nad nulou, o Vánocích už budou pouze jeden stupeň nad nulou. Mrznout bude pouze v noci, příští týden by rtuť teploměru měla v noci klesnout v průměru na minus dva stupně. Ve vánočním týdnu už by to měly být minus čtyři stupně, což by mohlo potěšit například vlekaře.

Lidovky.cz, ČTK