Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Bitvu „parťáků“ vyhrál Hlinka

Za měsíc spolu budou řádit za Linköping. Teď se Jaroslav Hlinka s Janem Hlaváčem střetli v extralize

PRAHA Jako byste měli nejsilnější motor, ale do cíle stejně nikdy nedojeli první.

Ani útok snů neznamená v hokeji záruku gólů.

Však to ve Spartě deklaruje příběh Jaroslava Hlinky. Ten chlapík v úvodu sezony sehrál čtyři zápasy mezi Davidem Výborným a Martinem Ručinským - formace tří mistrů světa měla být strojem na branky. Nic takového...

Místo toho byl včera Hlinka přeřazen do třetí řady. A vida, hned zazářil dvěma zásahy.

Pražanům to stačilo jen na dva body. V 5. kole extraligy ztratili dvoubrankové vedení s Libercem, ale triumf 3:2 nakonec získal trefou v prodloužení Petr Ton.

Pořád mám ještě rezervy „Zaplaťpánbůh za to,“ ulevil si forvard Hlinka. „A já? Tyhle góly jsou pro mě důležité, ale pořád mám ještě rezervy. Tímhle zápasem to nekončí.“

Byl pro něj pikantní. A ještě pikantnější pro Jana Hlaváče.

Vzpomeňte přece: oba spolu táhnou za jeden provaz ve švédském Linköpingu. Jenže kvůli tamním daňovým zákonům se na sever Evropy chystají až na konci října. Proto úvod sezony načali v Česku.

Každý ovšem za jiný klub, třebaže i Hlaváč toužil hrát za Spartu. Jenže tým z Holešovic neměl dost peněz na pojistku obou. A tak si z nich vybral pouze Hlinku.

„Necítím zášť. Rozešel jsem se se Spartou v dobrém,“ ujišťoval Hlaváč po včerejší bitvě. V ní nakonec prožíval rozporuplné pocity.

Ještě před dvěma lety tu slavil titul českého mistra. Teď v 53. minutě snižoval proti svému mateřskému týmu na 1:2. A nastartoval Liberec k závěrečnému tlaku.

„Chtěl jsem tu vyhrát. Ale i s bodem jsme spokojeni,“ pravil.

„Honza sehrál dobrý zápas, pro něj to muselo být hodně zvláštní,“ chválil ho „parťák“ Hlinka.

Oba jsou téměř denně v kontaktu, neustále si volají. „Jestli mi chybí? My si sebe navzájem užijeme ještě dost,“ usmál se Hlaváč.

Nebyl to jen duel těchto dvou, včera se proti sobě postavili i Ručinský s Petrem Nedvědem, další velcí kamarádi.

Jestli se prvně jmenovaný dosud střelecky trápil, pak jeho gólový půst pokračuje. I když v třetí třetině musel po jeho prudké střele švihem do spojnice zhlédnout záznam videorozhodčí.

Sparťané se druhou výhrou v lize posunuli na 9. místo. Díky lepšímu skóre přeskočili právě sedmibodový Liberec.