11. dubna 2018 8:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Blanka je zpět v plném provozu, ráno způsobila uzavírka dopravní kolaps

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Praha, 11. Dubna 2018. Tunel Blanka, porucha, uzavírka, dopravní kolaps,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha, 11. Dubna 2018. Tunel Blanka, porucha, uzavírka, dopravní kolaps,... | foto: Lidovky.cz

Praha Pražský tunelový komplex Blanka, který byl od úterního večera uzavřen kvůli poruše bezpečnostního systému, se krátce po poledni vrátil do plného provozu. Od půl deváté ráno byla rychlost v tunelech omezena na 50 kilometrů v hodině. Všechny technologie by měly nyní fungovat normálně. Uzavření Blanky zkomplikovalo dopravu v Praze během ranní špičky. Na příjezdových komunikacích se tvořily dlouhé kolony, objízdná trasa přes Letnou se ucpala. Zdržení nabírala i řada autobusů MHD.

Tunel spojuje velkou část města od Troji po Smíchov. Tak dlouho mimo provoz ještě Blanka od svého otevření v září 2015 nebyla.

kolony v Praze po uzavření tunelu Blanka
kolony v Praze po uzavření tunelu Blanka

Magistrát ve středu brzo ráno doporučil řidičům, aby využili objízdné trasy po povrchu, zvolili jinou trasu nebo použili místo aut městskou veřejnou dopravu. Řidiči mohli tunel objet přes ulice Patočkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a přes Trojský most, nicméně už před osmi hodin ráno tam stály kolony aut. „Situace je komplikovaná. Všechny příjezdové komunikace jsou na stupni dopravy čtyři až pět. Ucpaná je objízdná trasa přes Letnou,“ řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

11.dubna 2018 v 08:59, příspěvek archivován: 11.dubna 2018 v 09:04

Podařilo se dokončit nejnutnější opravy po havárii, kdy vyhořel klíčový switch a Tunel Blanka je otevřen. Díky všem, kteří na tom celou noc pracovali, díky Pražanům za trpělivost. #TunelBlanka #Prahauzjede

Problémy hlásí i pražská MHD, podle webu dopravního podniku musejí počítat se zpoždění mnoha autobusových linek.

Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel se zavřely v úterý v 19:00 kvůli výpadku bezpečnostních a kamerových systémů, zhruba hodinu se auta nedostala ani do navazujícího Strahovského tunelu a Mrázovky. „Technici od té doby pracují na odstranění závady, která se týká bezpečnostních systémů. Poruchu se zatím bohužel nepodařilo odstranit, proto zůstávají i nadále uzavřeny,“ uvedl brzy ráno mluvčí magistrátu Vít Hofman.

ČTK, Lidovky.cz
  • 3Diskuse