Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 10 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Šéf VZP Kabátek by rezignaci považoval za nezodpovědnou, své očkování vysvětlí správní radě

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek by považoval svoji rezignaci kvůli přednostnímu očkování za nezodpovědný krok. Podle něj je důležité, aby systém zdravotního pojištění zůstal funkční a stabilní. Uvedl to v prohlášení zaslaném médiím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Pláteník 21.1.2021 13:07

a můžeme spustit očkovací TUTOVKU zatoč a uvidíš ;-D dit je to výsměch staříci se registrují a termín až za několik měsíců ;-O

H. Čech 21.1.2021 12:47

Zajímavé je, že se nikdo nezajímá o očkování profesora Prymuly. Ten se nechal očkovat 6.1.2021 a taky není v rizikové skupině.

J. Kejkrt 21.1.2021 11:16

Zde bych pouze ositoval slova klasika:

.

„Máte revolver?“ „Mám.“ „Dobře! Na vašem místě jistě bych věděl, co s ním dělat, neboť co zde vidím, to není posádka, ale stádo sviní.“

(generálmajor von Schwarzburg)

H. Bela 21.1.2021 10:50

Zloděj křičí, chyťte zloděje.

J. Šejnoha 21.1.2021 10:19

Není na škodu, když tu experimentální vakcínu vyzkoušejí nejdříve papaláši. Naopak.

V. Kmet 21.1.2021 10:13

Pane ministře Blatný, očekávám, že pro sebe vyvodíte důsledky za absolutní nezvládnutí čehokoli, co se Covidu týká od vašeho nástupu do funkce ministra. To, že Babiš řekne, že něco "skvěle funguje" opravdu neznamená, že mu to krom členů ANO a jemu podřízených ministrů někdo jiný věří. Spíš to vypadá, že kolem čeho Babiš projde, to nefunguje - nebo jen s velkými výhradami. Nechcete raději v rámci zachování zvbytku osobní cti odstoupit? Co budete dělat v březnu, až sem přijde ta nakažlivější vlna? Nemáte nic, od čeho byste se odrazil, všechno na poslední chvíli a ještě blbě!!!!

P. Victorin 21.1.2021 10:20

V. Kment - MUDr. Blatný opravdu vykazuje určité osobnostní i manažerské nedostatky, avšak kdyby učinil, jak "očekáváte", udělal by ze sebe úplného moulu... Pochopeno? ;-)

V. Kmet 21.1.2021 10:35

Ze slovního spojení "udělal by" navrhuji škrtnout slovíčko "by". On totiž toho moulu ze sebe udělal už dávno - i když ne vlastní vinou. Všichni víme, a máme dost příkladů, kdy bylo hodně obtížné vyhovět Babišovi a jak někteří dopadli, např. Vojtěch, přelom září a srpna. Pracovat pod nebo s Babišem považuji na nejtěžší ukol ministrů, a v tom, jak mu vyhovět a dělat z něj mistra světa se utápí všechna jejich další práce.

K vašemu "Pochopeno?" - Možná, kdyby to pan ministr zvážil, tak jeho odstoupení by bylo menším "moulovstvím" než s Babišem spolupracovat dál.

P. Victorin 21.1.2021 10:44

V. Kmente - váš názor, je pro mne "také názor", proti jehož zveřejnění, v duchu Voltairově ničeho nenamítám, jestli mi rozumíte? ;-)

V. Kmet 21.1.2021 10:46

Také váš názor respektuji a nehodlám vám jej vyvracet. Přeji pěkný den

P. Victorin 21.1.2021 9:52

Z projevu tzv. zpovykanosti, se dá důvodně usuzovat, že pan Kabátek si v zastávané funkci nalumpačil již dostatečně na to, aby funkci ředitele či prezidenta VZP přepustil jinému, příkladně "skromnému poctivci"... ;-D

K. Vojtíšek 21.1.2021 9:44

Porč by měl vyvozovat nějaké důsledky? On je přece lepšočlověk a pro něj morálka a lidská solidarita jsou neznámé pojmy. Jediné zájmeno, které zná, zní "Já". Možná se mu udělají na pleši pupínky, to bude asi jedinný důsledek jeho sobectví.

J. Vacek 21.1.2021 9:43

S těmi byrokratickými akcenty to nepřehánějte. Je potřeba debyrokratizovat a řešit posilování kolektivní imunity a zejména organizaci potřebného spektra efektivní léčby apod. To, že jsem ještě nebyl očkován sám jako újmu necítím.


Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Otevřeme školy, vše ostatní počká, říká ministr zdravotnictví Arenberger

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (16. dubna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po týdnu ve funkci poodhaluje další vývoj boje s pandemií, prioritou zůstává...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

ekonom Tomáš Havránek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...