Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

BMW se v Rusku daří. Navzdory krizi

Česko

FRANKFURT Poptávka po luxusních německých vozech BMW v Rusku se navzdory finanční krizi zvyšuje. Německá společnost BMW, která je největším výrobcem luxusních automobilů na světě, včera oznámila, že její prodej na ruském trhu loni stoupl o 31 procent na 19 236 vozů. Dodala, že počítá s růstem také v letošním roce.

„Hodláme pokračovat ve zvyšování maloobchodního prodeje skupiny BMW v Rusku,“ řekl šéf prodeje a marketingu společnosti Ian Robertson. „V roce 2009 hodláme prorazit hranici 20 000 vozů,“ dodal.

Firma BMW zároveň uvedla, že automobily vyšší a luxusní třídy se na jejím prodeji v Rusku podílely více než dvěma třetinami. Společnost vyrábí kromě automobilů se značkou BMW rovněž superluxusní limuzíny Rolls-Royce a malé vozy Mini.

Celosvětový prodej automobilky BMW se loni snížil o 4,3 procenta na 1,436 milionu vozů. V samotném prosinci se prodej propadl dokonce o 26 procent na 112 423 vozů. Poptávka po automobilech je nyní pod tlakem, protože světová finanční krize vedla ke zpomalení ekonomiky, obtížnějšímu přístupu k úvěrům a poklesu spotřebitelské důvěry.

Automobilka BMW minulý měsíc oznámila, že v únoru a březnu zkrátí pracovní dobu zhruba 26 000 zaměstnanců v německých továrnách. To má snížit produkci o přibližně 38 000 vozů.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!