Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie k pobodanému muslimovi v Praze: Napadení si mohl vymyslet, nebo někoho kryje

E. Z. se svým napadeným muslimským přítelem I. T. Fotku na facebooku... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy E. Z. se svým napadeným muslimským přítelem I. T. Fotku na facebooku... | foto: Archiv E. Z.

PRAHA Lednový případ napadeného muslima v pražských Vršovicích policie odložila. V usnesení tvrdí, že při vyšetřování narazila na řadu nesrovnalostí a je možné, že muž si útok vymyslel, nebo někoho kryje. Ačkoli byli na kamerových záznamech zachyceni muži odpovídající popisu útočníků, napadený je nepoznal.

Napadený Issak T. podle policie nedokázal vysvětlit další řadu nesrovnalostí. Podle serveru Aktuálně.cz se policie postupně dopracovala ke třem verzím: Podle první muže skutečně někdo cizí úmyslně bodl, podle druhé k tomu došlo neúmyslně a podle třetí si zranění způsobil sám. Cizí úmysl nakonec policie vyloučila.

Napadený trval na své původní výpovědi a nijak nevysvětlil nesrovnalosti, se kterými ho policisté konfrontovali. „V případě úmyslného způsobení jinou osobou lze důvodně předpokládat, že by poškozený tyto skutečné okolnosti policii uvedl, a ne je před ní tajil tak, jak je tomu v tomto případě,“ napsala podle serveru policie v usnesení, s tím. že důvodem k údajnému zatajování mohlo být i to, že ve skutečnosti muže omylem zranil někdo blízký a on to na něj nechtěl říct.

Muže, kteří odpovídají popisu útočníků, opravdu zaznamenala policie na pouličních kamerových záznamech a navíc je v sobotu ráno zpozoroval i správce parku. Napadený v nich ale útočníky nerozpoznal a nic podle policie neviděla ani hlídka strážníků ani rodina, která v době , kdy mělo dojít k útoku, poblíž nakládala věci do auta.

Kamerové záznamy z rohu ulice, kde mělo k napadení dojít, se s výpovědí také rozcházejí. Muž nevychází z ulice pro pěší, kde se měl útok odehrát, ale z brány parku. Navíc jde sice krokem, ale vzpřímeně, a není ani vidět, že by si jakkoliv držel postižené místo. Issak T. ale tvrdí, že se policie opírá o záznamy z jiného dne. „Když mě bodli, bolelo to jak čert. Nic jsem si nevymyslel. Nemám pro to žádný důvod. Nejsem idiot, abych se bodl do břicha. Žádný normální člověk to neudělá,“ řekl pro Aktuálně.cz Issak T.

Proti odložení případu lze podat stížnost, podle mužovy partnerky Evy Zahradníčkové to ale nemají v plánu. „Už jsme zralí na cvokaře, a právník nám navíc radí, ať to necháme být,“ řekla Aktuálně.cz Zahradníčková. Dvojice je přesvědčená, že útok souvisel i s jejich pomocí uprchlíkům.

Nebojí se říct, že je autistka. A v závodním tahači Aliyyah Koloc láme rekordy

Aliyyah Kolocová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je poněkud jiná, než obvykle bývají její vrstevnice. Je jí šestnáct, přesto se závodním tahačem už po letišti svištěla...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ BŘECLAVSKO (22 - 28.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 24 000 Kč