Bohemians zachránila poslední akce

PRAHA Se záchranářskými vyhlídkami fotbalistů Bohemians 1905 to vypadalo velmi bledě. Až poslední akce jejich včerejšího zápasu s Kladnem, v němž se potkaly dva nejhorší týmy ligy, znovu oživila zelenobílé naděje.

Ve třetí minutě nastavení si počkal na odražený míč Jan Rezek a střelou k levé tyči vyrovnal na 1:1. Hned poté rozhodčí utkání ve Vršovicích ukončil.

„Sahali jsme konečně na jaře po třech bodech. Vyrovnání pro nás znamenalo velkou ránu,“ tlumil trenér Kladna Jaroslav Šilhavý jen těžko zklamání. „Jsme stále ve hře a máme o co hrát,“ mohl si naopak oddechnout kouč Bohemians Zbyněk Busta.

Situace na chvostu nejvyšší soutěže zůstává nesmírně vyrovnaná. Středočeši se o skóre propracovali před momentálně patnáctý Most. Klokani se drží před posledními šesti koly zpátky o další dva body.

Kromě dramatického rozuzlení mnoho fotbalové parády televizní duel nenabídl. Žádný div, protože úroveň hry věrně ilustrovala postavení obou soupeřů v tabulce. Množství nepřesností a minimum šancí věrné diváky u Botiče včera určitě nezahřálo.

Když devět minut před koncem propadl v malém vápně míč před střídajícího Michala Ordoše a střídající útočník Bohemians nezvládl snadnou dorážku, všechno nasvědčovalo tomu, že v Ďolíčku padnout gól prostě nemůže. „Kvůli teči mi to šlo na paty,“ vysvětloval následně Ordoš.

Jenže o pár minut později mu kladenský Kroupa předvedl, že se dá zamířit i přesně. Pověsil se do centru Kousala a balon se po jeho hlavičce s přispěním tyče odrazil za Zichova záda. Dorazit Klokany mohl v závěrečné pětiminutovce střídající Klinka, v dobré pozici hledal raději dobíhající spoluhráče. „Podle mě přihrával zcela nepochopitelně,“ kroutil hlavou Šilhavý.

Potom zaúřadoval Rezek, který zachránil gólem v závěru také únorovou remízu s Plzní. „Jako spasitel se ale necítím,“ hovořil záložník, který v Bohemians na jaře hostuje ze Sparty.

První záchranářský duel Bohemians nevyšel ideálně, šance na nápravu je na programu hned v příštím kole. To se Bustův tým představí na mosteckém stadionu. Kladno má před sebou mnohem těžší výzvu - pokusí se zaskočit Spartu.

Bohemians 1905 1 SK Kladno 1

Branky: 90.+2 Rezek - 86. Kroupa. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Čecháček. ŽK: Rezek - Hochmeister, Killar, Gross. Diváci: 5842. Poločas: 0:0. Bohemians: Zich - Marek, Rada, Nikl, Šmarda - Moravec (83. Knakal), I. Hašek, Morávek, Bartek (69. Ordoš)Rezek, Škoda. Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Krob - Cigánek (80. Kousal), Szabo, Hochmeister, Jablonský (71. Čáp) - Klinka,