Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Boleslav je v ráži, porazila Brno

Viktoria Žižkov zůstává na posledním místě tabulky, prohrála v Plzni

BRNO/PLZEŇ Fotbalisté Mladé Boleslavi dál pokračují ve výborné výsledkové sérii, kterou podpořili jasnou výhrou 3:0 v Brně, kde při předchozích třech výjezdech pokaždé prohráli.

Brno-Mladá Boleslav 0:3

Domácí se v prvním poločase dostali do několika šancí, ale nedokázali využít ani jedinou. Naopak hosté se do vážnějšího ohrožení Lejsalovy branky dostali až tři minuty před přestávkou, ale hned z toho byl gól: Kysela poslal centr na hlavu Sedláčka, který se prosadil přes stopera Pavlíka. Brnem inkasovaný gól zamával, po pauze se vůbec nemohlo dostat zpět do tempa a navázat na výkon z první půlhodiny. Naopak Boleslav po gólu ožila a sedm minut po poločase si užívala další euforie po trefě Mendyho. Třetí zásah přidal těsně před koncem Rajnoch.

„Měli jsme náročný program, ale přijeli jsme sem s pokorou a neměli nosy nahoru,“ uvedl mladoboleslavský kouč Zdeněk Ščasný. „Ale úvod nám nevyšel, dlouho to nevypadalo tak, jak to nakonec dopadlo. Pro Brno je to kruté,“ poukázal Ščasný na tříbrankový rozdíl.

Boleslavský trenér si pochvaloval i to, jak se jeho mužstvo vyrovnalo se ztrátou klíčového záložníka Matějovského. „Marek podával v poslední době vynikající výkony a takový hráč chybí, ale dnes jsme ho dokázali zastoupit,“ těšilo ho.

Plzeň-Žižkov 3:1

Tři body zajistil domácím dvěma zásahy Martin Fillo, který nejprve hlavou po rohu otevřel střelecký účet a po vyrovnání Straceného se postaral i o vítěznou branku.

***

FC Viktoria Plzeň 3

FK Viktoria Žižkov 1

Branky: 18. a 74. Fillo, 85. Halama - 32. Stracený. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň. ŽK: Trapp, Smola, Halama, Krbeček -Jambor, Stracený, Kalod, Bartalský. Diváci: 3863. Poločas: 1:1. Plzeň: Daněk - Šmejkal, Rada, Halama, Smola - Fillo, Jarolím (90. Smejkal), Trapp, Šíma (61. Malcharek) - Krbeček, Psohlavec (46. Brožík). Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Besta, Šťastný (44. Jambor) - Stracený, Procházka, Novotný (66. Moughfire), Tinga - Demjan (81. Bukač), Kalod.

1. FC Brno 0

FK Mladá Boleslav 3

Branky: 42. Sedláček, 52. A. Mendy, 86. Rajnoch. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Gallo. ŽK: Pavlík - Sedláček, Kysela, A. Mendy. Diváci: 4455. Poločas: 0:1. Brno: Lejsal - Kubáň (60. T. Došek), Trousil, Pavlík, Siegl - Kalouda, Holek, Polách, Střeštík - Pacanda (72. Okleštěk), Wagner (57. A. Besta). M. Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic - Sedláček, Rajnoch, Hrdlička, Kalina (75. Holub)- Kysela (86. Vaněček), A. Mendy, Táborský (26. Poláček).