Boleslav zvládla dohnat ztrátu

OLOMOUC Souboj dvou týmů, které na jaře nebodovaly, nepoznal v Olomouci vítěze. Přestože domácí byli proti Mladé Boleslavi sedmdesát minut jasně lepší a vedli 2:0, oslabený soupeř i bez vyloučeného Kaliny v závěru dosáhl na remízu. První jarní bod hostům v druhé minutě nastavení zajistil Pecka.

V první půli postihla Středočechy dvojitá pohroma. Kalina v pokutovém území ve vyložené šanci zezadu stáhl Toleského, dostal červenou kartu a Melinho z penalty poslal Hanáky do vedení. V přesilovce tlak domácích ještě zesílil.

Kombinačním fotbalem vládla Olomouc i na začátku druhé půle. Fotbalovou lahůdku servírovala v 52. minutě dvojice Štěpán – Kobylík, který však parádní volej opřel do břevna. Soupeř měl velké problémy ve středu hřiště, kde nebyl schopen chytat útočné výpady domácích. Po dalším z nich šel sám na branku Heidenreich, Miller jeho ránu vytlačil před Melinha, jenž však z dorážky mířil vedle.

Definitivní uklidnění a třetí gól nepřišel ani po hlavičce Hudce, při níž se znovu vyznamenal Miller.

Nevyužité příležitosti Olomouc v závěru hodně bolely. Výběr kouče Pavla Hapala v závěru doslova vstal z mrtvých. Pomohly mu změny v sestavě. Po akci střídajícího Nečase Sylvestre technickou střelou z jedenácti metrů snížil. Tři body pak nepojistil Toleski, jehož ránu zlikvidoval znovu výborný Miller.

Ve druhé minutě nastavení přišel pro Olomouc krutý trest, když přetažený centr dalšího náhradníka Sedláčka hlavou z malého vápna umístil do sítě Pecka.

***

Sigma Olomouc 2 Mladá Boleslav 2

Branky: 18. Melinho z pen., 44. Hudec – 77. Sylvestre, 90.+2 Pecka. Rozhodčí: Příhoda – Kubáň, Tacina. ŽK: Drobisz, Onofrej – Miller, Papadopulos. ČK: 17. Kalina. Diváci: 4350. Poločas: 2:0. Olomouc: Drobisz – Nuc, Hudec, Škerle, Heidenreich – Kaščák (46. Onofrej), Melinho, Kobylík – Štěpán (70. Janotka), Ordoš, Toleski (84. Doležal). Ml. Boleslav: Miller – Kalina, Rolko, Janíček, Mach – Mendy (68. Nečas), Kúdela (68. Procházka), Sylvestre, Poláček (61. Sedláček) – Papadopulos, Pecka. HODNOCENÍ LN *** ***

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...